25 Het 2de Bataljon van het 46ste Regiment Infanterie avan ceerde op den linkervleugel, kwam ten 5,15 v. m. te Fukuka- hoshibezette het Westeinde daarvan en viel den vijand aan. Deze bood hevigen tegenstand en trok niet terug. Sedert 7,10 v. m. had onze Artillerie, in stelling op een hoeve West van Kakahoshihet vuur geopend op de vijandelijke Artillerie Noord-West van Yujurinshi en ook op vijandelijke Infanterie West van Fukukahoshi. De vijandelijke Artillerie beantwoordde dit vuur tot 8,30 v. m. en zweeg toen. Het 2de Bataljon van het 46ste Regiment Infanterie deed, juist toen de vijandelijke Artillerie zweeg, een krachtigen aan val op den vijand West van Fukukahoshi en bezette dit ten 8,50 v. m. Het 46ste Regiment Infanterie bezette den heuvel Noord van Yujurinshidoch had daar hevig vuur van front en flank te verduren. Het staakte de voorwaartsche beweging en vulde munitie aan. Het 12de Regiment Artillerie bereidde met haar vuur den opmarsch ter bezetting van den heuvel West van Fukukahoshi voor. Ten 10,30 v. m. kwam de 3de batterij van het Regiment in actie op den heuvel Noord van Fukukahoshi. Deze batterij vuurde gedurende 3' hevig op den vijand, doch toen kreeg zij uit Kokarei (West van Yujurinshi) hevig vuur uit 16 stukken en tevens Infanterievuur in front. De Regiments Commandant wilde de batterij versterken, maar daartoe was geen plaats op den heuvel en daarom was de 3de batterij verplicht terug te gaan. Nu openden de 2de en 6de Batterij op de hoeve Zuid van Bukahoshi en de 3de en de 5de batterij op den heuvel Noord-West van Kakoko het vuur op de vijandelijke Artillerie te Kokarei en ten 1,30 ure n. m.' was deze tot zwijgen gebracht. De vijandelijke Infanterie tegenover het 46ste Regiment versterkte hare stellingen gedurende den Artilleriestrijd. Omstreeks 9 uur werd de vijandelijke Infanterie met 2 Ba taljons versterkt. Het voortgaan ten aanval werd nu voor het 46ste Regiment onmogelijk, vijandelijke Artillerie- en Infan terievuur concentreerde zich op den heuvel West van Fuku kahoshi met het gevolg dat wij zware verliezen leden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 227