26 Ten 2 ure n. m. zond de Commandant van het Leger het lste Regiment Infanterie van de JToöi-reserve gardetroepen naar Generaal Kigoshi. Ten Hh 4 ure n. m. kwam dit bij het 46ste Regiment, maar nog was de aanval onmogelijk. Onder deze omstandigheden wilde Generaal Kigoshi het Regiment op den linkervleugel doen vooruitgaan, maar ook dat werd zoo goed als onmogelijk gemaakt door de zeer steile heuvels en ravijnen in front, die tot een groote omtrekking ter bereiking van het doel zouden noodzaken. De Generaal achtte het nu onmogelijk nog dezen dag den aanval te doen en staakte daarom de beweging. Ten 9 ure n. m. gaf hij bevelen, dat de troepen den nacht in de posities moesten doorbrengen. Linker colonne: Generaal Sasaki. Ten 3,30 v. m. verzamelde deze zich te Daidaiko. Het lste Bataljon van het 14de Regiment Infanterie min 1 Compagnie en 1 Eskadron Cavalerie trok naar den heuvel 2000 M. Noord Oost van Henrei Nosanhenreide rest der colonne, naar Henrei. Ten 4,20 v. m. kwam het 47ste Regiment Infanterie min 1 Bataljon, dat den rechtervleugel beschermd had, te Daidaiko terug, werd aangewezen als reserve en vertrok naar het ge vechtsterrein. Ten 5 ure v. m. kwam het lste Bataljon van het 14de Regiment Infanterie zonder tegenstand ontmoet te hebben te Nosanhenrei en nam daar stelling tegen den in front aanwezigen vijand; de hoofdmacht van het 14de Regiment ontwikkelde zich ten 5 ure v. m. op een heuvel 2000 M. Oost van Henrei Higashihenrei Ten 5,50 v. m. openden onze batterijen het vuur op den vijand te Henreide Infanterie ging vooruit en ten 5,40 v. m. was onze voorste linie 1000 M. Oost van Henrei. Nu werd op den rechtervleugel eene versterking met 2 Bataljons van het 47ste Regiment Infanterie ingezet. De vijand bood hevigen tegenstand en het gevecht woedde hevig van af 7 uur v. m. Ten 8,40 v. m. werd nog een Bataljon (lste) van het 47ste Regiment in de voorste linie gebracht en de algemeene aanval gelast. Onze Infanterie ging onder hevig vuur voorwaarts, onze Artillerie steunde den aanval der Infanterie. De hardnekkig

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 228