27 tegenstand biedende vijand werd tot den terugtocht gedwongen en ten 9,30 v. m. was de omgeving van Henrei door onze troe pen bezet. Zeer gelukkig trof het dat op dit oogenblik een deel van de Okasaki-brigade aankwam en met hulp daarvan een zoo hevig vervolgend vuur op den vijand kon worden af gegeven, dat deze geheel gedemoraliseerd werd. Okasaki Brigade. 2de Bataljon 16de Regiment Infanterie en 30ste Regiment Infanterie. Deze Brigade vertrok ten 1 ure v.m. van Gebato en kwam ten 7,20 v.m. met de voorhoede te Chohaiko. Te Chohaireir Noord van Chohaikobevond zich toen 1 Bataljon des vijands. De voorhoede der Brigade ontwikkelde zich aan beide zijden van den weg en viel den vijand aan beide zijden aan. Ten 9 ure v.m. trok de vijand terug naar de vallei West van Henrei. Onze voorhoede rukte voorwaarts naar Toheireiwas intus- schen versterkt tot 2 Bataljons en bezette den omtrek van Toheirei. Juist toen nam ze 1 Brigade des vijands waar, die van Henrei door een vallei in het front van Toheirei terugtrok. De voorhoede vereenigde zich nu met den vervolgenden linker vleugel van de linker colonne en gaf' een hevig vuur af. Iets later kwam de hoofdmacht van de Brigade aan en nam deel aan dat vuur. Ten 11,50 v.m. werd van 4 stukken vij andelijke Artillerie van de Oostzijde van Rihikoku vuur ont vangen. Ten 12 ure middag staakte de Brigade het vuur en verzamelde te Chohairei. Het was dezen dag zeer warm, de Brigade moest over steile heuvels marcheeren en had 's nachts niet geslapen, zoodat de menschen geheel op waren. Linker colonne. Deze bezette Henrei. De Commandant, Generaal Sasakiwilde' den vijand vervolgen en gelastte ten 12,30 n.m. het 47ste Re giment Infanterie min het 3de Bataljon en 1 batterij Veld- Artillerie naar Rihikoku te gaan ter vervolging van den vijand. Ten 12,45 n.m. begon de beweging en 1 Eskadron van het 12de Regiment Cavalerie kwam bij de vervolging van den vijand op den heuvel Zuid-Oost van Rihikoku Generaal Sasaki ontving ten 2,15 n.m. het volgende bericht- van den Divisie-Commandant:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 229