28 - „De Brigade van generaal Kigoshi had bij het bezetten van „de heuvels Noord van Yujurinshi een hevig gevecht. Doe „Uw best om 's vijands rechtervleugel te zamen met de Okasaki „Brigade aan te grijpen." Hierop veranderde Generaal Sasaki zijn oorspronkelijk plan en besloot hij naar het Noorden op te rukken. (Was dat wel goed gezien van Generaal SasakiHij staakte nu de ver volging en bereidde den march naar het Noorden voor, doch het warme weer en de vermoeidheid van de troepen ver traagde de beweging ten zeerste en eerst ten 6 ure n.m. waren het 14de Regiment Infanterie en 1 batterij veld-artillerie gereed voor den afmarsch naar Nosanhenrei. De troepen die aan de vervolging hadden deelgenomen en het Eskadron Cava lerie kwamen ten 7 ure n.m. te Henrei terug. Generaal Sasaki gelastte te Henrei den Commandant van het 47ste Regiment Infanterie, na verzameling van het Regiment te Henreinaar Nosanhenrei te marcheeren, hij zelf ging daarheen met 1 Com pagnie van het Regiment. Het 47ste Regiment werd op marsch naar Nosanhenrei om 8 uur n.m. door de duisternis genoopt ■den marsch te staken en de troepen te doen bivakeeren nabij Nosanhenrei. Om 10 uur n.m. waren de bivaks betrokken. Okasaki Brigade. Generaal Okasaki kreeg van Generaal Sasaki bericht dat deze naar Yujurinshi oprukte. Hij gelastte daarop den Com mandant van het 30ste Regiment Infanterie met 2 Bataljons voorwaarts te gaan naar 's vijands flank in vereeniging met •de linkercolonne. De Regiments Commandant gelastte de troepen onder zijn commando te verzamelen in een vallei West van Henrei en juist was men daarmede gereed, 7,30 n.m., toen 'hij het 47ste Regiment Infanterie uit de richting Rihikoku naar Henrei zag terugkeeren. Hij dacht nu dat de linkercolonne ■de vervolging staakte en vond daarin aanleiding naar Chohairei terug te gaan en zijn troepen bij de hoofdmacht van de Brigade 't kwartier te doen betrekken. De linkercolonne en de Brigade konden zoodoende geen deel nemen aan den aanval van de rechtercolonne. Het heete weer, de vermoeidheid van de troepen en het moeielijke terrein waren hiervan echter de hoofdoorzaken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 230