29 De Divisie Commandant was op den heuvel West van Kyoto en leidde van daar uit het gevecht. Den algemeenen toestand overziende, oordeelde hij verder aanvallen voor dezen dag onmo gelijk en betrok hij met zijn reserve bij Rankahoshi het kwar tier. Deze reserve was sterk 1 Bataljon Infanterie, 2 pelotons Cavalerie en 2 Compagnieën pioniers. Gevecht van de 2de Divisie bij Yoshirei (31 Juli). Kaart VI. De Commandant der 2de Divisie ontving de volgende Legerorder: lste. De 3de Infanterie Brigade min 1 Bataljon bezet de lijn van heuvel Oost van Kansuiten tot dien Oost van Towan ten 4 ure v.m. op den 31sten Juli en steunt den aanval van de Garde Divisie; 2de Het 16de Regiment Infanterie min 1 Bataljon en 2 Com pagnieën bezet de heuvels bij Taihai en beschermt in de rich ting van Kodeiko (Noordwaarts); (de 12de Divisie bevond zich wel op den rechtervleugel van het lste Leger, maar de groote afstand waarop zij zich bevindt, maakte voormelde beveiliging gewenscht). 3de Generaal Okasaki met het 30ste Regiment Infanterie en Bataljon van het 16de Regiment Infanterie en 1 peloton Cava lerie verzamelt bij Gebato op den 31sten Juli voor 't aanbreken van den dag; 4de Het 2de Regiment Cavalerie min 2 pelotons en 2 groe pen marcheert in de richting van Shakakoshi en beschermt de rechterflank; 5de Het 2de Bataljon van het 2de Regiment Yeld-Artillerie min 2 batterijen neemt stelling bij Koko en het lste Bataljon 2de Regiment Veld-Artillerie min 1 batterij benevens 1 sectie pioniers bij Kinkashishi; het vuur wordt geopend zoodra de vijand te zien is; 6de Het 2de Bataljon pioniers min 1 sectie helpt bij het inrichten van de Artilleriestellingen te Koko en voegt zich daarna bij de Reserve; 7de De rest der troepen verzamelt in de vallei Noord-Oost van Rikahoshi. Opmarsch van de 3de Brigade. Het 4de Regiment Infanterie min 1 Bataljon vertrok den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 231