31 Yan den vijand viel echter niets te bespeuren. In de rich ting van de Garde Divisie hoorde hij voortdurend geweer- en geschutvuur. Tusschen zijn standplaats en de Garde Divisie bevonden zich zooveel bergen en heuvels, dat hij geen bericht van die Divisie kon krijgen en de toestand hem dus geheel onbekend bleef. De groote sterkte van de vijandelijke positie in front deed den Divisie Commandant afzien van een poging tot het uit voeren van een frontaanval. Ten 9,15 v.m. openden 4 stukken op den heuvel Noord-Oost van Yoshirei en 2 op dien Zuid van Towan het vuur op onze Artillerie te Koko en ving hiermede de Artilleriestrijd aan. De Divisie Commandant vertrok even over 9 van den heuvel Zuid van Koreiko en kwam ten 10,20 bij de Artilleriestelling te Kokode algemeene reserve achter die positie te Koko opstellende. Garde Divisie. 30 Juli. De Divisie Commandant ontwierp de volgende bevelen. lste De rechtervleugel, bestaande uit de 2de Infanterie Brigade min 1 Bataljon, het Regiment A.rtillerie min 1 batterij, bezet de lijn: heuvel Noord van Bakomonshi—heuvel Noord Oost vau Kutsukahcshi 2de Het centrum, in hoofdzaak bestaande uit het lste Regiment Infanterie en 1 bergbatterij, bezet de lijn: heuvel Oost van Kutsukahoshi heuvel Zuid van Kakankahoshi 3de de linkervleugel gevormd in hoofdzaak door het 2de Regiment Infanterie min 1 Compagnie en 1 batterij Veld-Artil- lerie, bezet den heuvel Zuid-West van Kakankahoshi en rukt daarna met het centrum naar den heuvel ±4 K. M. West en Shukahoshi; 4de Het op de linkerflank verkennehde detachement te Kyokarei (1 Compagnie Infanterie en de hoofdmacht van het Regiment Cavalerie), beschermt de linkerflank der Divisie; 5de De algemeene reserve der Divisie 1 Infanterie Batal jon en 1 peloton Cavalerie verzamelt zich ten 2 ure v. m. te Kokaton. Rechtervleugel. Deze bestaande uit het 4de Regiment Infanterie min 2 Ba-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 233