32 taljons en 1 Eskadron Cavalerie, vertrok den 31sten ten 1 ure v. m. van Schinkairei, drong eene vijandelijke afdeeling op den marschweg terug en bezette tusschen 5,30 en 6,50 v. m. het Westeinde van den heuvel Noord en Zuid van Bakomonshi. Het Regiment Artillerie min het 2de Bataljon bezette ten 4,30 v. m. eene stelling bij de bocht van den weg Oost van Bakomonshiwierp daar emplacementen op. Ten 6,30 v. m. waren de 2de batterij en 3 stukken van de 1ste batterij daar opgesteldvoor de overige stukken was daar geen ruimte genoeg. Het detachement Ohara van den rechtervleugel het 3de Regiment Infanterie min 1 Bataljon en 2 batterijen Veld-Artil lerie vertrok ten 1 ure v. m. van Rankarei en bezette, zon der eenige ontmoeting met den vijand gehad te hebben, ten 3,30 v. m. den heuvel Oost van Shükahoshi. De batterijen kwamen eerst 8 uur v. m. in stelling. De Commandant van den rechtervleugel, Generaal Watana- he, vertrok met de reserve het 2de Bataljon van het 4de Regiment ten 1 ure v.m. van Sekahoshi en stelde zich met die reserve Zuid van Jotbshi op. Toen enkele posten van den vijand op de heuvels West van Yobokurinshi ten 7 ure v.m. werden waargenomen, opende de Artillerie van het detachement Ohara het vuur op de vijande lijke Artillerie Zuid van Yoshirei. De Artillerie van bedoeld detachement was eerst ten 8 ure v.m. geheel in stelling, doch 1 der batterijen was daar reeds om 7 uur en deze opende het vuur. De afstand was echter te groot en de Artillerie des vijands te overmachtig en daarom werd het vuur spoedig gestaakt. Ten 7,20 v.m. opende onze Artillerie Oost van Yötöshi het vuur op 4 vijandelijke stukken op den heuvel Noord-West van Yobokurinshidit vuur werd onmiddellijk door de vijandelijke Artillerie beantwoord en hiermede ving de Artilleriestrijd aan en werd deze spoedig hevig. Ten 7,40 v.m. opende 2 vijande lijke kanonnen op een heuvel Zuid van Töwan een hevig indi rect vuur op onze Artillerie. Ten 8,40 v.m. waren de 4 eerst bedoelde stukken geheel tot zwijgen gebracht, de 2 laatstbedoel de echter bleven door vuren. Generaal Ohara zag dat een deel van het centrum den heuvel Noord van Kakankahoshi ten8,15

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 234