33 - v.m. bezette. Hij geleidde toen ter meerdere samenwerking een deel der troepen op de heuvels Noord Oost van Shükahoshi en trok met zijn hoofdmacht op tegen den vijand op den heuvel West van Shükahoshi. Deze opende dadelijk een hevig vuur op den naderenden aanvaller. Deze bleef echter, het vuur niet achtende, de voorwaartsche beweging doorzetten van 9,30 v.m. tot 10 uur, bezette den heuvel Zuid West van Shükahoshi en zette den marsch ten aanval voort. De vijand bezette nu de steile heuveltoppen en bood hevigen tegenstand. Generaal Ohara versterkte daarop de voorste linie met 2 Com pagnieën van het 3de Bataljon. De vijand nam langzamerhand in kracht toe en wij hadden, ongedekt zijnde, vele verliezen; de zon brandde hevig en het was een zware stijd, maar de troepen hielden stand. In dit tijdperk kwam 1 batterij Veld- Artillerie, die bij den linkervleugel was ingedeeld, op recht- streeksch bevel van den Divisie-Commandant in stelling Noord Oost van Kutsukahoshi en steunde den aanval van het 3de Re giment Infanterie. Terwijl nu het detachement Ohara zulk een zwaren strijd streed, nam de Commandant van den rechtervleugel, die dat niet wist, op den heuvel Zuid van Bakomonshi zijn 4de Regiment In fanterie weg en steunde hij den aanval van Generaal Ohara niet. Het centrum vertrok ten 12,30 v.m. van Hachibanrei en be zette ten 5 ure v.m. den heuvel Noord-Oost van Kakankahoshi en opende daar met 2 Compagnieën Infanterie het vuur op een heuvel Noord-West van Kakankahoshi. De vijandelijke positie daar domineerde de onze, wij stonden op de helling, ruimte voor ontwikkeling der troepen was niet in voldoende mate aanwezig en onze troepen leden hevige verliezen. De 4de Bergbatterij nam nu (6 v.m.) stelling Zuid van Kutsukahoshi en verplichtte den vijand terug te trekken. Daarop nam die batterij den vijand op een heuvel 1500 M. Zuid-West van Shükahoshi onder vuur. Deze vijand trok ook spoedig terug. Een deel van het centrum ging nu naar het Noorden vooruit om gemeenschap met het Ohara detachement te zoeken. Nu zag de Commandant van het centrum den linkervleugel verschijnen op een heuvel Zuid-West van Kakankahoshi en 3

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 235