36 Garde Divisie. De Commandant der Garde Divisie vertrok 1 uur v.m. van Kokaton en bevond zich even over 9 uur v.m. met de reserve, 1 Bataljon 3de Regiment Infanterie, te Kutsukahoshi. Hij zag slechts een deel van het 3de Regiment verschijnen op den heuvel Zuid West van Shükahoshi-, de toestand in front was hem geheel on bekend. Even na 11 uur v.m. zag hij de bergartillerie op den heuvel Noord-West van Kakankahoshi het vuur openen op de vijandelijke Artillerie bfj Yoshirei en hoorde hij het vuur in de richting van het 3de Regiment Infanterie in hevigheid toenemen. Yan het 4de Regi ment noch van den linkervleugel had hjj eenig bericht. Ten 2,10 n. m. kreeg hij bericht van Generaal Watanabe en wist hij toen dat de rechtervleugel nog bij Bakomonshi stond. Hij gelastte den rechtervleugel tot den aanval over te gaan, voordat deze order aldaar aankwam had Generaal Watanabe echter reeds besloten aan te vallen en ten 1 ure n. m. reeds bevelen gegeven voor den aanval, toen hij zich op den heuvel Zuid van Bakomonshi bevond. Zijn plan was eerst het Ohara detachement en daarna de rechter colonne vooruit te zenden. Generaal Watanabe zag echter ten 4 ure n. m. dat het 3de Regiment Infanterie niet vooruitging. Hier beging hij echter eene vergissing, want een deel van het 3de Regiment bleef in stelling op den heuvel Oost van Shükahoshi, terwijl de hoofdmacht voorwaarts rukte. Dit laatste zag Generaal Watanabe niet tengevolge van de kleur der uniformen en daarom meende hij dat het geheele Regiment niet voorwaarts ging. Ten 5 ure n. m. hoorde hij hevig Artillerie- en geweer vuur in de richting van de 2de Divisie en besloot hy het 4de Regiment Infanterie voorwaarts te doen gaan zonder op het 3de Regiment te wachten. Ten 5,20 n. m. gaf hij het bevel daartoe en gelastte hij een deel dec Veld-Ar tiller ie naar het Westelijk uiteinde van Bakomonshi te gaan, om den Infanterie- aanval te steunen. De order werd uitgevoerdde vijand, verscholen in loopgraven op de heuvels West van Shükahoshi en Koreishiopende een hevig vuur, de vijandelijke Artillerie, 12 stukken sterk, vuurde van hare stelling Noord-West van Yobokurinshi en Zuid-Oost van Yoshirei. Onze troepen leden

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 238