38 Zuid van Rokanrei ten 9 ure v.m., de 2de en Garde Divisie al de heuvels bij Yöshirei ten 8 ure v. m. De 12de Divisie bezette daarna eene positie te Yujurinshi en beveiligde in de richting van Ronkeiko en Anpeide 2de Divisie eene Noord van Töwan en beveiligde hoofdzakelijk in de richting van Anpeiterwijl de Garde Divisie Zuid van Towan legerde en hoofdzakelijk in de richting van Liaojang beveiligde. Toestand na den slag, veeliezen. Het 1ste Leger bezette nu de lijn tusschen den linkeroever der Taishika rivier (Zuid van Ronkeikoen voorts West van Yujurinshi-Yöshirei, wachtte daar de vorderingen van de andere legers af en trof voorbereidingen voor den verderen marsch. Het 2de Leger bezette 25 Juli Taisekkyo (Taschitschao) en het 4de Leger den lsten Augustus Sekabokujo (Si mu tschen), elk der legers was bezig met de voorbereiding van den verderen marsch. De vijand trok terug in de richting (Dai) Anpei-Roshidan; een deel bezette den heuvel op den linkeroever van de Ranga rivier (West van Kokaslii (West van Yujurinshi). Wij hadden 984 dcoden en gewonden. De Russen hadden 544 dooden en gewonden en 221 ge vangenen. Slag bij Ryoyö {Liaojang). Toestand voor den slag. Kaart 8. Zooals hooger omschreven bezette het 1ste Leger na de ge vechten bij Yujurinshi eene lijn, die zich van den linkeroever der Taishikarivier (van een heuvel Noord van Kyoto) (over Henrei- Seisekirei) tot Yöshirei uitstrekte. De vijand bezette Ronkeiko, Dai Anpei en Tökaen. Het Japansche hoofdkwartier bevond zich te Kaen (Zuid van Kansuiten; door de Japanners tijdens den oorlog Kinkahoshi ge noemd) sedert den 5den Augustus. Bij het Leger Commando was omtrent den vijand bekend, dat zich te Kamparei (Oost van Daiampai), Kuchorei (Zuid-Oost van Daiampai) Daiampai en Shotonshi (Noord West van Daiampai) 40 Bataljons Infanterie en 80 kanonnen, te lökaen 24

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 240