39 Bataljons Infanterie en 32 kanonnen en te Honkeiko 56000 man Infanterie en Cavalerie met 56 kanonnen bevonden. Den léden Augustus ontving de Commandant van het 1ste Leger de volgende instructie van den Opperbevelhebber. lste. Ik zal het 1ste Leger den vijand doen aanvallen op den weg Ryoyo- Hbojohet 2de en éde Leger zullen aanvallen inde richting Ansanten en den aanval op Ryoyo voorbereiden; 2de. Het lste Leger zal den 20sten Augustus de operaties aanvangen voor den aanval op de tweede vijandelijke positie Sekisoshi (Noord-West Daiampai)- Yoshihodei (West van Tokaeri). Ter uitvoering van deze instructie vormde de Commandant van het lste Leger het volgende aanvalsplan voor den aanval op 's vijands lste verdedigende stelling op de heuvels bij Kam- pareiKuchorei en Zuid van Tokaen Kaart 7. lste. De 12de Divisie valt aan in de lijn Hachibanrei-Kam- parei en ten Noorden daarvan; 2de. De 2de Divisie valt aan in de lijn Küchdrei-heuvel 689 E.M. Zuid-West van Kuchorei)] 3de. De aanval wordt door beide Divisies uitgevoerd tusschen 16 en 17 Augustus middels een nachtaanval 4de. De Garde Divisie doet, met het doel den vijand vast te houden, langs den Hoofdweg een aanval op den heuvel Noord van Daitenshi ('s vijands rechtervleugel Zuid van Tokaen). Redenen van dit plan. De Leger Commandant gelastte alvo rens zijn plan vast te stellen, zijn Chef van den Staf, Gene raal Fuju de vijandelijke stellingen te verkennen teneinde een aanvalsplan te kunnen ontwerpen en ging daartoe naar Gokarei. De resultaten van die verkenning waren, dat de vijand stelling had ingericht op steile heuvels en dag en nacht werkzaam was geweest aan het opwerpen van zeer krachtige werken, dat het aanvalsterrein vele steile hellingen en diepe ravijnen had, dat onze Artillerie zich slechts in de richting van den grooten weg naar Ryoyo ontwikkelen kon en elders zelfs geen bergartillerie te gebruiken was, dat de aanval dus zonder overmachtige Artillerie zou moeten geschieden, dat de te groote uitgebreid heid van het vijandelijke front in ons voordeel was. Een en ander deed daarom den Commandant van het lste

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 241