40 Leger besluiten een deel van het Leger (Garde Divisie met het grootste deel der Veld-Artillerie) een aanval in de richting van den hoofdweg naar Eyoyö te doen uitvoeren, met de hoofd macht den vijand ten Noorden van Kuchorei aan te vallen en met een nachtaanval het beslissende gevecht te voeren, dit laatste omdat een aanval bij daglicht zonder Artillerie te veel nadeelige kansen opleverde. Toen aan de voormelde bewegingen een begin van uitvoering werd gegeven (sinds 13 Augustus) vielen hevige regens, den löden overstroomden de rivieren en was de gemeenschap ver broken, zoodat de beweging moest gestaakt worden. Den 18den n. m. hield de regen eerst op. De Commandant van het 1ste Leger ontving nu wederom orders om 's vijands 2de stelling aan te vallen op den 28sten in stede van op den 20sten, zooals te voren gelast was en besloot nu den aanval op 's vijands 1ste stelling den 26sten te doen plaats hebben. Den 22sten Augustus ten 5 ure n.m. gaf hij de volgende bevelen uit: 1 ste. De 12de Divisie, zonder hare Artillerie, en de gecom bineerde Brigade van de Kobi-reservetroepen zullen den vijand aanvallen Noord van Shichibanrei met het aanbreken van den 26sten Augustus en beveiligen in de richting Honkeiko-, 2de. De 2de Divisie met de hoofdmacht van het Regiment Cavalerie, 1 Bataljon Yeld-Artillerie, waarbij 1 batterij bergar- tillerie wordt gedetacheerd, valt aan tusschen Kuchorei en heuvel 639 met het aanbreken van den 26sten Augustus; 3de. De Garde Divisie valt met het aanbreken van den 26sten Augustus langs den hoofdweg naar Eyoyb op Daitenshi aan. De hoofdmacht van het 2de Regiment Cavalerie en 1 Bataljon van het 2de Regiment Yeld-Artillerie worden hierbij gedetacheerd. Aanval op de heuvels op den rechteroever van de Tokarivier van 23—27 Augustus. Kaart 7, 8, 1. Troepen opstelling. De Commandant van het 1ste Leger vertrok den 25sten Augustus ten 4,30 n.m. van Kaen naar Sandörei (Noord van Kan

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 242