41 suilen) en den 26sten ten 4 ure v.m. naar Gokarei, vanwaar hij de vijandelijke stellingen waarnam. Te oordeelen naar berichten en eigen waarneming geschiedde de operatie van de hoofdmacht volgens het vastgestelde plan, maar vorderde de Garde Divisie heel langzaam. Daar hij dientengevolge den linkervleugel van de 2de Divisie te weinig beschermd oordeelde en hij de Garde Divisie steun wilde geven om vlugger terrein te kunnen winnen, zond hij deze laatste het 29ste Regiment Infanterie Kobi reservetroepen ter versterking en gelaste ten 8,10 v.m. op den 26sten den Commandant van bedoeld Regiment naar Karankö te marcheeren en zich daar met zijn Regiment onder de beve len van den Commandant der Garde Divisie te stellen. (Dit Regiment was te Hööjd, vertrok van daar den 23sten en kwam den 25sten te Eansuiten). Ondanks den genomen maatregel vorderde de Garde Divisie niet. Ten 4 ure n.m. brak een zware donderbui los, zoodat niets meer te overzien viel en de Divisies alle verplicht waren den nacht in de stellingen door te brengen. De Leger-Commandant ontving bericht van den Opperbevel hebber dat de operaties van de beide andere legers volgens het oorspronkelijke plan vorderden. Hij besloot den aanval den volgenden morgen voort te zetten en het terrein op den linker oever der Toka te doen bezetten. Ten 10 ure n.m. gaf hij de noodige bevelen. Gevecht van de 12de divisie. De Commandant der 12de Divisie ontving den 22sten Augustus de bevelen van den Leger-Commandant en gelastte te Yujurinshi den 25sten Augustus ten 10 ure v.m. de volgende troepenverdeeling: rechtervleugel de 21ste Infanterie Brigade, de hoofdmacht van het Regiment Cavalerie, 1 sectie Veld-Artillerie, 1 Compagnie pioniers, J Geneeskundige sectie; linkervleugel de 12de Infanterie Brigade min 1 Bataljon, 1 Eskadron Cavalerie, 1 Compagnie pioniers en Geneeskundige sectie; rechterflank detachement het 3de Bataljon van het 47ste Regiment Infanterie, het 39ste Regiment Infanterie van de ATo&i-reservetroepen min 1 Bataljon, 1ste Regiment idem van de Garde, 1 Eskadron Cavalerie van de Kobi-reserve Gardetroepen, 1 batterij bergar-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 243