- 44 Tevoren deed het 24ste Regiment Infanterie een aanval op den steilen heuvel 510 (1 uur v. m.). Ten 3 ure v. m. ontmoette dit Regiment vijandelijke wachtposten aan den Oostelijken voet van den heuvel, drong die terug en vervolgde eene 1 sectie sterke afdeeling Infanterie, die op dat oogenblik terugtrok. Er ontstond een wedloop om het eerst den top van den heuvel te bereiken, het Regiment kwam daar even voor de vijandelijke sectie aan, drong eenige wachtposten terug en bezette ten 4,30 v. m. den top. Door de vlugge handeling van liet 24ste Regiment was den vijand geen tijd tot tegenstand gelaten. Er heerschte nu een zoo dikke mist, dat het niet mogelijk was iets te zien. Ten 5,30 v. m. opende de vijandelijke Artillerie het vuur op den heuvel Noord-Oost van ükahosi. Onze Artillerie op den heuvel Noord-West van Mökahoshi beantwoordde dit onmiddellijk. Daar echter de afstand te groot en de uitwerking te gering was, veranderde zij van stelling naar den heuvel Oost van Ukahoshi en opende van daar ten 8 ure v. m. het vuur op de vijandelijke Artillerie. Deze laatste trok daarop onmiddellijk terug naar Kdsarei. De Commandant van de 12de Divisie bevond zich sedert 9 uur v. m. op den heuvel Noord-West van Mokahoshi en gelastte ten 11,20 v. m. aan het 1ste Bataljon Veld-Artillerie om van stel ling te verwisselen naar den heuvel West van Ukahoshi en het vuur te openen op de vijandelijke Artillerie te Kdsarei en zich onder de bevelen te stellen van den Commandant van den rechtervleugel. Bedoeld Bataljon kwam met behulp van een sectie pioniers ten 12,30 n. m. op voormelden heuvel en opende daar ten 1 ure n. m. het vuur op een afstand van 2800—2900 M. op de vijandelijke Artillerie te Kdsarei. Ons Artillerievuur werd nu krachtdadig. Ten 2,40 n. m. trachtte nu het 3de Bataljon van het 46ste Regiment Infanterie wederom den heuvel Tanzan te bezetten. Op het hooger genoemde domineerende topje ontstond een handgemeen, daar de afstand slechts 30 M. bedroeg. Er werd met steenen geworpen, men raakte slaags met de bajonet, er ontstond groote verwarring. Ten 3 ure n. m. trachtte een luitenant, Commandant van de 12de Compagnie, met zijn Com pagnie de helling in 's vijands front te beklimmen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 246