48 opmarsch naar Bxjoyo gelastte zonder een nieuwe voorbereiding voor den aanval te treffen. 2de Divisie op den 26sten en 27sten Augustus. De Commandant der 2de Divisie gelastte op den 24sten Augustus, overeenkomstig de bevelen van den Leger-Comman- dant van den 22sten Augustus, ais volgt: lste. De 15de Infanterie Brigade min 4 Bataljons vertrekt van Nishi Ködeikö na zonsondergang van den 25sten en valt aan in de lijn: zadel Kuchörei en heuvels 1500 M. Zuid van Kuchörei. 1 sectie Cavalerie en 1 sectie pioniers worden bij die Brigade gedetacheerd 2de. De 3de Infanterie Brigade vertrekt na zonsondergang van den 25sten van Gokarei en valt aan tusschen de heuvels 1500 M. Zuid van Kuchörei en heuvel 639 voor het aanbreken van den dag van den 26sten; 3de. Het 30ste Regiment Infanterie min 1 Bataljon verzamelt voor zonsondergang van den 25sten Augustus te Sandoreirukt van die plaats naar Kamiokahoshi om daar op te treden als Reserve der Divisie; 4de. Het Regiment Vesting-Artillerie min 1 Bataljon volgt de 15de Infanterie Brigade en bezet eene stelling bij Kökakö Noord-Oost van Kamiokahoshi) en de hoofdmacht van het 2de Bataljon Pioniers gedetacheerd bij de bergbatterij, volgt de 3de Infanterie Brigade en bezet de stelling op den heuvel Zuid van Kökakö. 15de Infanterie Brigade. Deze vertrok den 25sten Augustus ten 11 ure n. m. met het 16de Regiment Infanterie in voorste linie. Ten 1 ure v. m. op den 26sten werd 1 sectie vijandelijke Infanterie Oost van Ahareishi ontmoet, ten 4 ure v. m. werden de vijandelijke wacht posten voor het front der stelling teruggedrongen en al ver volgende voortgerukt naar 's vijands hoofdstelling te Kuchörei. Wij kregen hevig vuur en niet weinig verliezen. De Comman- dant van het 15de Regiment versterkte de voorste linie met het 2de Bataljon en gelastte snelvuur. Na dit een korten tijd te hebben afgegeven, had de aanval plaats en ten 5 ure

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 250