- 49 v. ra. werd de lijn bezet tusschen het zadel van Küchdrei en den heuvel 1500 M. Zuid daarvan. Toen kwam de reserve der Brigade (2de Bataljon 30ste Regiment) aan en werd de geheele heuvel bezet. Te middernacht had de Reserve der Divisie zich ten Zuiden van Kamiokahoshi verzameld en ten 2 ure v. m. de 5de Berg- batterij een stelling op een heuvel Oost van Kokako en ten 4.45 v. m. het 2de Regiment Veld-Artillerie eene Noord van Kökako ingenomen. 3de Infanterie Brigade. Het 4de Regiment vertrok ten 8 ure n. m. van den 25sten Augustus van Gokarei en het 29ste Regiment ten 8 ure n.m. van de bergpas Zuid van Gokarei; ten 3 ure v. m. 26sten Augustus verzamelde deze twee Regimenten zich te Kökaköalwaar de ransels werden afgelegd en de nachtaanval werd voorbereid. Elk der Regimenten zond 1 sectie voor het front ter beveiliging en ten 3.15 n. m. begon het 29ste Regiment zich te ont wikkelen in de richting van den heuvel Noord-West van Kokakü. (Opmerking. Bij de 15de Brigade werd gevuurd alvorens men tot den aanval overging, de Commandant der 3de Brigade had order gegeven vóór den aanval niet te vuren). Toen het 29ste Regiment zich ontwikkeld had, opende de vijand op meerdere heuvels voor de hoofdstelling het vuur op onze troepen. Een weinig na 4 uur (de order luidde dat de aanval ten 5 ure zou ondernomen worden) begon dit vuur en werd tot den aanval op den vijand in front overgegaan. Na een hardnekkig handgemeen werd de vijand van den heuvel teruggedreven (4.15 5.20 v. m.). Het begon nu licht te worden en voor het eerst opende toen het 29ste Regiment het vuur op den terugtrekkenden vijand. Het 4de Regiment was te zamen met het 29ste Regiment ten 3.50 v. m. naar den heuvel Noord van Rökakö opgerukt en hoorde het geweervuur in de richting van het 29ste Regiment, terwijl het tegelijkertijd vuur in front kreeg. De troepen bleven hier onder hevig vuur doormarcheeren en van 5.10 5.20 v. m. attaqueerden al de Bataljons en werd na een handgemeen 's vijands positie bezet. De reserve der Brigade volgde hierbij het 4de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 251