- 51 De vijand, overstelpt nu door ons vuur, trok in Noordelijke richting terug. Ten 12.20 n. m. ontwierp de Commandant der 2de Divisie een plan voor de vervolging. Hij kreeg echter bericht dat de voortmarsch der andere Divisies zeer langzaam geschiedde. Hierbij overwegende dat de toestand Noord en Noord-West van Jiko hem geheel onbekend was en de steile heuvel 639 nog door den vijand bezet gehouden werd en door onze troepen niet gemakkelijk te bereiken was, vermeende hij nu zijne be velen niet te kunnen geven en besloot hij in de veroverde stelling te blijven. Ten 6 ure n. m. gelastte hij de kwartieren te betrekken. Den 27sten Augustus rukte de Divisie verder voorwaarts zonder op hevigen tegenstand te stuiten en in den avond van dien dag werd de lijn Zuid-Oost van Daiampei-heuvel Zuid van Scmkctsai bezet. Garde Divisie. De beweging dezer Divisie begon den 23sten 's avonds te Yöshirei. Den 25sten werd na het overwinnen van slechts geringen tegenstand de lijn bezet tusschen de heuvels Zuid-Oost van Röshisan en de heuvels Zuid van Daikoton (zie kaart 8) en Zuid van Hakugyokusai, waarna de aanval van den 26sten werd voorbereid. De Commandant der Garde Divisie meende dat een aanval op de vijandelijke stelling te Daitenshi zeer moeielijk zou zijn wegens de steile hellingen en besloot daarom in die richting zoo weinig mogelijk troepen te dirigeeren en met de hoofdmacht den heuvel Zuid van Köhöji aan te vallen. Hij bepaalde het tijdstip van den aanval op 7.30 v. m. den 26sten. Troepen indeeling: Rechtervleugel: 2de Infanterie Brigade min 1 Bataljon, 1 peloton en 1 groep Cavalerie, 1 batterij Yeld-Artillerie en 1 op de Bus sen veroverde batterij Veld-Artillerie, 1 Compagnie pioniers. Linkervleugel: 1 Infanterie Brigade min 1 Bataljon, 1 peloton Cavalerie min 1 groep. Verkenningsdetachement: de hoofdmacht van het 2de Garde Cavalerie Kegiment. De Artillerie(het geheele Garde Regiment en 1 Bataljon van het 2de Regiment Veld-Artillerie min 1 batterij) Korps artillerie.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 253