53 - drong vijandelijke wachtposten op den weg terug en bereikte ten 6.10 v.m. het Noord uiteinde van Daiseiko. Het breidde zich uit op den linkervleugel van het 2de Regiment. Daar wij zware verliezen leden aan Officieren en minderen door het hevige Artillerie- en Infanterievuur, deed het 2de Regi ment ten 7.15 v. m. een aanval op de Artillerie op den heuvel Zuid van Köhöji. Ten 8 ure v.m. bezette dit Regiment de heuvellijn in Noord en Westelijke richting van Shdseikö. Het Infanteriegevecht was aan beide zijden hevig. Het 1ste Regiment had sedert 7 uur v.m. zijn voorste linie versterkt en was vooruitgerukt in Noordelijke richting naar heuvel 323 Zuid van Chukcireishi. De vijandelijke Artillerie Zuid-Oost van laatst bedoelde plaats vuurde op onze Infanterie en de vijan delijke Infanterie breidde hare vuurlinie naar rechts uit. Het terrein maakte onzen troepen, door gebrek aan munitie voor ontwikkeling, den strijd zeer moeielijk. Toen dan ook de Com mandant van den linkervleugel ten 9 ure op den heuvel Noord van Daiseiko den toestand van het 1ste Regiment overzag, oor deelde hij de kans van slagen te gering en beval hij het gevecht te staken en ter plaatse te blijven. Korps Artillerie. Het Regiment Garde Artillerie bezette bij het aanbreken van den dag eene stelling Noord-Oost van Tdshinpö en het 2de Bataljon 2de Regiment Artillerie eene Zuid-West van die plaats. Ten 6.10 v.m. openden alle batterijen van het Garde Regiment het vuur op den heuvel Zuid-West van Köhöji. Dit vuur werd door de vijandelijke Artillerie beantwoord en het gevecht nam in hevigheid toe, totdat ten 7 ure v.m. de vijandelijke Artillerie voor een oogenblik tot zwijgen was gebracht. Het 2de Bataljon 2de Regiment Artillerie nam van af 6.30 v.m. de vijandelijke Infanterie op denzelfden heuvel onder vuur, de afstand was echter te groot en dientengevolge de uitwerking te gering. Ten 8.30 v.m. verscheen vijanijkdele Artillerie op den heuvel Zuid-Oost van Köhöji en opende deze een hevig vuur op onze Artillerie te Töshinpöaan welk vuur nu ook werd deelgenomen door de vijandelijke Artillerie op den heuvel Zuid-West van Kohöjidie sedert 7 ure gezwegen had. Daar onze Artillerie

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 255