54 met het front naar het Noord-Westen stond konden niet alle stukken het vuur van die Artillerie beantwoorden en stond zij db uur lang aan overmachtig vuur bloot en was zij ten 11 ure tot zwijgen gebracht. Rechtervleugel. Hier was sedert 7 uur v.m. niet veel veranderd. De vijand op den heuvel Noord van Dcdtenshi dekte zich in dekkingen tegen granaatkartetsvuur in 2 liniën, waarvan een op den top en een op de helling. Voor het front waren hindernissen, mijnen enz. aangebracht en blijkens de frontuitgebreidheid scheen de vijand daar meer dan 1 Brigade sterk te zijn. Ten 8.30 v.m. openden 8 stukken des vijands Noord van Daitenshi het vuur op onze Artillerie bij Keimeiji. Onze Artillerie beantwoordde dit vuur en na een Artillerieduel van 1 uur, was die des vijands tot zwijgen gebracht. Ten 11 ure v.m. overzag de Divisie Commandant te Töshinpo den toestand in front en nam hij waar dat de linkervleugel begon geïsoleerd te raken en tegenover den sterken, hardnek kig weerstand biedenden vijand zich in eene netelige positie bevond. Om hierin verbetering aan te brengen gelastte hij aan te vallen uit de richting van den heuvel Zuid-Oost van Kotsutanji met 2 Bataljons van den rechtervleugel en 1 Batal jon van diens reserve. Het 1ste Bataljon 3de Regiment Infanterie, reserve van de Divisie, vertrok ten 1.15 n.m. van Töshinpo naar Kotsutanji in eene linie van Compagniescolonnes uit de flank, met groote tusschenruimten tusschen de Compagnieën en ook tusschen de sectiën. Het 2de Bataljon 2de Regiment, dat op den heuvel Zuid van Tökö was, ging ten 2.30 n.m. in groepen-colonne vooruit. Dit laatste Bataljon bevond zich juist tegenover het front van den vijand, kwam onder hevig Artillerie- en Infanterie- vuur van den heuvel Zuid van Köhöji en leed zware verliezen. Toen beide Bataljons te Kotsutanji kwamen, concentreerde de vijandelijke Artillerie haar vuur daarop en leden zij zulke zware verliezen, dat de Compagnieën nauwelijks hare formatie konden bewaren. Wel vuurde ons Artillerie Regiment te Tos- hinpö op die des vijands om de eigen Infanterie bij te staan,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 256