55 maar het vijandelijke Artillerievuur was te hevig. Nog één Bataljon, het 1ste Bataljon 4de Regiment Infanterie, werd tot hulp op den rechtervleugel der beide geteisterde Bataljons gedirigeerd en kwam ten 4 ure n.m. te Baikdtön. De vijandelijke Artillerie en Infanterie op den heuvel Zuid van Köhoji namen dit Bataljon onder vuur, het werd geflankeerd door het vuur van de vijandelijke Artillerie Noord van Baitenshi. Het 4de Regiment op den heuvel Oost van Baikdtön en onze Artillerie op den heuvel Zuid van Keimeiji steunden den opmarsch onzer troepen. Het gevecht was nu tot zijn hoogste punt ge komen, toen een zware regen begon te vallen en het uitzicht daardoor belemmerd werd. Hiervan profiteerende, bereikte het lste bataljon 4de Regiment Baikdtön. De Divisie-Commandant, die inzag dat de aanval onmogelijk kon worden doorgezet, gaf nu bevel: aan de beide Bataljons te Kotsutanji om zich onder de bevelen van den Commandant van den linkervleugel te stellen, aan het lste Bataljon 4de Regiment om na zonsondergang naar de vroegere standplaats terug te keeren en aan den Rechter- en Linkervleugel om zich in de ingenomen opstelling te handhaven. Linkervleugel. De vijand in front nam van 12 uur 's middags steeds in sterkte toe, onderhield een krachtig vuur en veroorzaakte zware verliezen. Een deel van den vijand maakte eene omvat tende beweging op onze linkerflank, zoodat een in die richting uitgezonden beveiligingsdetachement moest terugtrekken naar Baiseiko. In verband hiermede besloot de Commandant van den Linker vleugel den aanval te staken, het 2de Regiment in de stelling te doen blijven en het lste Regiment terug te trekken naar den heuvel Noord van Baiseiko. Ten 1.40 n.m. gaf hij daartoe de noodige bevelen. Het lste Regiment leed gedurende den te rugtocht onder het vijandelijke vuur zware verliezen. De Divisie Commandant gelastte ten 7.30 n.m. dat alle troe pen den nacht in de eenmaal ingenomen standplaatsen zouden doorbrengen. Den 27sten Augustus hervatte de Divisie den aanval. De vijand in front trok echter terug en er hadden dien dag

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 257