56 geen hevige gevechten meer plaats, 's Avonds bezette de Divisie de lijn: heuvels Noord van Dciitenshi Kotsutanjien be trok daar de nachtkwartieren. Aanval op den linkeroever der Toka. Toestand op den 28sten en 29sten Augustus. Dislocatie der troepen. Na het bezetten van den linkeroever der Toka, gaf de Com mandant van het 1ste Leger den 27sten Augustus ten 10 ure n.m. de volgende bevelen uit: lste. Het 1ste Leger zal den 28sten Augustus de volgende lijn bezetten Söbyoshi Böhödai Shözanshi (zie kaart 8); 2de. De Divisiën bezetten de lijn als volgt: de 12de Divisie van den heuvel West van Sekisoshi linkeroever Taishika; de 2de Divisie van den linkervleugel der 12de Divisie tot Böhödai-, de Garde Divisie van den linkervleugel der 2de Divisie tot Shözanshi. De Leger-Commandant vertrok den 28sten Augustus ten 8 ure v.m. van Ahareishi en bevond zich ten 11 ure v.m. te Röshizan. De Opperbevelhebber gelastte: lste. Het lste Leger heeft, na een mooie overwinning op den Hööjö-Ryoyö weg, den vijand in de richting van Ryöyö terugge worpen en bezet den linkeroever van de Toka De vijand te Ansanten trok den 27sten Augustus, vóór de aankomst van het 2de Leger aldaar, terug. 2de. De voorbereidingen voor den aanval op Ryöyö moeten met den moesten spoed voltooid worden 3de. Het lste Leger zal den vijand in front zoo spoedig mogelijk terugdringen en voorbereidingen treffen tot het over brengen van het grootste deel der troepen naar den rechter oever van de Taishika. Na ontvangst van deze bevelen gaf de Commandant van het lste Leger den 28sten Augustus ten 1 ure v. m. de volgende bevelen uit lste. Het lste Leger zal dezen dag de lijn bezetten tusschen de heuvels bij Korikisan en Eishuho en in voeling komen met het 4de Leger.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 258