57 - 2de. De Garde en 2de Divisie bezetten de volgende stellingen: de Garde de heuvels tusschen Mökabö en Noord van Funroshi de 2de Divisie met de hoofdmacht den heuvel Zuid van Sekisoshi (linkeroever der Toka) en met een deel harer macht den heuvel Zuid-West van Kotonai (tusschen Kaheishu en Sobyoshi)-, 3de. De 12de Divisie bezet de lijn tusschen Sobyoshi en Eishuho en bereidt den overgang voor over de Taishika tusschen Zenkokueidai en Rentowan. Alle Divisiën konden dien dag de aangegeven lijnen niet bereiken en de zon ging onder alvorens zij er waren. In den nacht gaf nu de Leger-Commandant orders, dat de 12de Divisie en de rechtervleugel van de 2de Divisie den 29sten Augustus te bestemder plaatse moesten zijn en de linkervleugel van de 2de Divisie en de Garde Divisie, die den 29sten daar nog niet zouden kunnen aankomen, den 30sten Augustus de aangegeven lijn bezet moesten hebben. Tevens werd gelast, dat het Bataljon Yeld-Artillerie, dat bij de Garde Divisie was gedetacheerd, en ook het Regiment Cavalerie der 2de Divisie van de Garde naar hunne Divisie den 29sten zouden terugkeeren. 12de Divisie. Toen de Divisie-Commandant de eerste orders van den Leger commandant den 27sten Augustus ten 10 ure n.m. ontving, be sloot hij tot het bezetten van den heuvel Noord van KoJckoku. Den 28sten vroeg in den morgen vormde hij een hoofdmacht als rechtervleugel, bestaande uit de 21ste Infanterie Brigade en de 2 batterijen Yeld-Artillerie. Deze vleugel stelde zich ten 10 ure v.m. in beweging en bezette, zonder tegenstand te ontmoeten, ten 2 ure n.m. den heuvel Noord en West van Kokkoku-, de linkervleugel der Divisie de 12de Infanterie Brigade en 3 bat terijen Artillerie ten 9.20 v.m. en bereikte ten 3 ure n.m. Kosöjd. De Divisie-Commandant kwam te Kösharei aan met het 2de Regiment Garde Kobi troepen en ontving ten 4 ure n.m. de orders van den Leger-Commandant welke ten 1 ure m. van Röshizan verzonden waren. Ten 5.30 n.m. gelastte hij nu den verderen marsch naar den oever der Taishika. De rechtervleugel begon die beweging tusschen 10 en 11 uur

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 259