58 - n.m.en bezette tusschen 12.20 en 2.15 v.m.de lijn Eishuho- Chosuiro; de linkervleugel vertrok 8 uur v.m.van Kosojo en bezette ten 6 ure v mKaheishu. Het Hoofdkwartier der Divisie vertrok op den 29sten ten 10 ure n. m. van Roshareibereikte te middernacht een dorp aan den voet van de hoogte, verbleef daar tot 8.30 v. in. 29 Au gustus, trok toen naar Kokkokuj kwam daar ten 10 ure v. m. aan en bleef daar den 29sten. 2de Divisie. Deze Divisie trok, overeenkomstig de 1ste bevelen van den 27sten, op den 28 Augustus ten 11.30 v. m. ten aanval voor uit. De rechtervleugel bezette ten 3 ure n. m. den heuvel Noord van Sonkasai. De hoofdmacht van dezen vleugel bestond uit de 15de Infanterie Brigade min 2 Bataljons met 1 Bataljon Veld-Artillerie er bij gedetacheerd. De linkervleugel had een hoofdmacht, bestaande uit de 3de Infanterie Brigade waarbij 1 bergbatterij gedetacheerd. Deze vleugel ontmoette slechts ge ringen tegenstand bij het bezetten ten 3.20 n. mvan den heuvel West van Sonkasai. De Divisie-Commandant beval ten 4 ure n.m. den verderen voortmarsch met het doel in den loop van den dag den heu velketen Noord-West van Sonkasai te doen bezetten. De 3de Brigade trok toen vooruit in Noord-Westelijke richting; werd echter, alvorens het doel te bereiken, door de duisternis overvallen, tengevolge van de zeer steile hellingen der heuvels. De troepen beklommen toch de hoogten en dreven den vijand, dien zij onderweg ontmoetten, terug, bezetten den hoogsten top Noord-West van Sonkasai tusschen 9,20 en 10 uur n. m. en overnachtten daar. De rechtervleugel zond Ofïicierspatrouilles ter verkenning van den vijand en het terrein; het was echter geheel donker, de vijand bezette den kam van de heuvels en onze patrouilles konden de vijandelijke stellingen niet naderen. De rechter vleugel was hierdoor verplicht op de standplaats te overnachten. De Divisie-Commandant, die met de reserve (30ste Regiment Infanterie min 1 Bataljon) den nacht te Sonkasai doorbracht, gelastte voortzetting van de voorwaartsche beweging voor den volgenden dag.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 260