59 De rechtervleugel begon de beweging ten 5.50 v. m. op den 29sten Augustus, verdreef enkele vijandelijke wachtposten en bezette ten 9.50 v. m. den heuvel West van Sekisoshi. Daar nam men waar, dat groote vijandelijke colonnes terug trokken naar Rybyoop den weg Köjdshi-Ryöy. Men zag den vijand overal in verwarring terugtrekken. Een deel er van trok bij Gabishd over de Trishika 16 stuk ken van den vijand, in stelling op de hoeve Oost van Köidslii namen onze troepen hevig onder vuur, terwijl vijandelijke Ar tillerie op den heuvel op den rechteroever der Taishika Noord van Söbijoshi ons eveneens onder vuur nam. De linkervleugel bezette ten 6 ure v. m. Daisekimonrei 4000 M. Zuid-Oost van Böhódai). Te Böhöclai zag deze vleugel vij andelijke loopgraven en wachtposten en bovendien op den heu vel Zuid-West en Noord-West van Funroshi sterke versterkingen. Daar het onmogelijk bleek dezen dag verder vooruit te gaan, werd hiermede gewacht. De Divisie Commandant, die geen berichten van de Garde Divisie had ontvangen, achtte het te gevaarlijk om den lin kervleugel voorwaarts te doen gaan. Hij gelastte dezen vleugel om met de Garde Divisie gelijktijdig terrein te winnen en daarom voorloopig in de stelling van dien morgen te blijven. Garde Divisie. De Divisie-Commandant begon de beweging met het voornemen den 28sten Augustus de lijn heuvel Noord van Bdhöde-Shdsanshi te bezetten. De rechtervleugel (2de Brigade min 1 Bataljon) begon ten 10 ure v.m.de linkervleugel (l Brigade en 1 Bataljon van het 3de Regiment, 1 Bataljon Yeld-Artillerie) ten 11 ure v.m. De rechtervleugel ontmoette veel tegenstand en bezette ten 11 ure n.m. den heuvel Zuid van Yoshihddai. De linkervleugel daarentegen ontmoette weinig tegenstand en bezette ten 9.40 n.m. Shözanshi. Dien nacht gelastte de Divisie-Commandant, die te Kashikö verbleef lste. De Rechtervleugel hoofdmacht van de 2de Brigade en 1 Bataljon van het 29ste Regiment Infanterie bezet den heuvel Zuid van Funroshi tot aan den heuvel Zuid-West van Yojokako- en zoekt voeling met de 2de Divisie;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 261