2de De Linkervleugel 1ste Brigade, hoofdmacht van het Garde- en het 2de Regiment Cavalerie en 1 Bataljon Veld-Artil lerie bezet den heuvel Zuid van Mökabö op den 29sten Augus tus en zoekt voeling met den rechtervleugel van het 4de Leger. Den 29sten Augustus ten 8.30 v.m. vertrok de rechtervleugel en na 9.30 v.m. bezette deze de lijn: heuvel West van Baise- Mmonrei heuvel Oost van Suireishi De Commandant der Garde Divisie vergezelde den voortruk- kenden rechtervleugel tot aan Yoshihödai. De linkervleugel bezette tusschen 7.10 en 8 uur v.m. een lijn links naast den rechtervleugel tot Mikakö en met het plan cm den heuvel Z. van Mökabö te bezetten werd voortgerukt naar Keishizan. Terwijl de vijand de lijn der heuvels Noord van Mökabd in Westelijke richting bezet had en zich druk bezig hield met het opwerpen van versterkingen, bezette het 2e Regiment Infanterie ten 11 ure v.m. den heuvel 1500 M. Zuid van Mökabö. De overige troepen bleven geconcentreerd te Mikalcö. In het front van den linkervleugel wijzigde de toestand zich niet. De Divisie-Commandant kreeg ten 7 ure n.m. te Yoshiodai bericht, dat de vijandelijke stellingen zich uitstrekten van de heuvels Noord van Keishizan tot die Noord-Oost van Funroshi ■over de heuvels van Mökabö en Jöjökakö en dat een deel van den vijand nog bezig was versterkingen op te werpen. De Divisie-Commandant besloot den vijand in front den vol genden dag aan ie vallen, gelastte het betrekken der nacht kwartieren en bracht den nacht te Yoshihödai door. Aanval van de Gaede Divisie op den 30sten en oIsten Augustus. Kaart 9. 30 Augustus. Den 29sten Augustus gaf de Divisie-Commandant de volgende bevelen 1ste. De rechtervleugel begint den aanval met het aanbreken van den dag en zal, voeling houdende met den linkervleugel, aanvallen op den heuvel Zuid-West van Funroshi-, 2de. De linkervleugel valt aan op 's vijands stelling gedeelte NToord van Mökabö en houdt voeling met het 4de Leger;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 262