61 3de. De Korps-Artillerie komt in stelling op den heuvel Noord van Yoshihödcti en opent met het aanbreken van den dag het vuur; 4de. De Algemeene Reserve 1 Bataljon 29ste Regiment Infanterie, 29ste Regiment Infanterie UTo&ï-reservetroepen en 2 pelotons Cavalerie verzamelt ten 6 ure v.m. Noord-West van Yoshihodai. De rechtervleugel begon de beweging ten 5.30 v.m.; het 4de Regiment Infanterie bezette, zonder vuur te ontvangen, even na 9 uur v.m. den heuvel Zuid-West van Bohddaihet- 3de Regiment Infanterie en 1 Bataljon Kböi-reservetroepen bezette ten 7 ure v. m. den heuvel Zuid van Yojokako-, de Korps-Artillerie bevond zich voor het aanbreken van den dag op den heuvel Noord van Yoshihodai. De toestand in front was, ook na zonsopgang, geheel onbekend. Er werd niet gevuurd. Ten 6.55 v. m. gaf onze Artillerie strooivuur af op den heuvel Noord van Funroshi, toen er echter geen antwoord kwam, werd het gestaakt. Iets latei- zond de Commandant van het 4de Regiment Infanterie eene- sterke patrouille naar heuvel Mogouzan Noord-West van Funroslii. Daar echter werd die patrouille hevig onder vuur genomen en nu was eerst met zekerheid bekend dat de loopgraven bezet waren. Ten 9.40 opende vijandelijke Artillerie, wier positie tot nu toe onbekend was gebleven, haar vuur op de ravijnen in front van onze posities. Zij bevond zich op de helling van den heuvel Noord van Funroshi. Haar vuur werd door onze- Artillerie beantwoord. Ten 12 ure 's middags kreeg de Commandant van den rech tervleugel bericht van den Chef van den Staf, dat het 4de Leger en de linkervleugel zeer moeielijk vooruitkwamen en daarom vooruitgaan van den rechtervleugel gewenscht was. (Opmerking. Volgens hoogerstaande orders moest de rechtervleugel voeling houden met den linkervleugel en wachtte hij daarom). De Com mandant van den rechtervleugel deed nu 2 Regimenten vooi uit rukken. IIet 3de Regiment begon de beweging reeds ten 11 30- v. m. vóór dat de order daartoe ontvangen was, bezette het Noord uiteinde van Yojokako en opende het vuur op den vijand in front. Deze laatste had een doorloopende heuvelstelling in front

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 263