bezetdeze sterk bevestigde stelling was bovendien domineerend. Het 3de Regiment Infanterie en bet 2de Bataljon 29ste Regiment Infanterie Zb&i-reservetroepen bleven doormarc'neeren. Ten 12.10 n. m. ging het 4de Regiment Infanterie, ziende dat het 3de Regiment vooruitging zonder de orders daartoe af te wachten, voorwaarts naar den heuvel Zuid-West van Funroshi en bezette het een stelling bij Chinkatökö De Korps-Artillerie, die het 3de Regiment zag vooruitgaan, nam de vijandelijke Infanterie Noord van Yöjdkakö en Artil lerie op een heuvel Noord Oost van Funroshi onder vuur. Dit vuur had toen veel uitwerking en het 3de Regiment kon den marsch doorzetten. Een deel er van tezamen met de Kobi- reservetroepen bezette een gedeelte van de vijandelijke ver dedigingswerken Noord van Yöjdkakö ten 2.40 n. m. Tevoren had de Commandant van het 29ste Regiment Infanterie-reserve- troepen, dat als Algemeene Reserve der Divisie ten Zuiden van Yöjdkakö stond, en die den moeilijken strijd der voorste linie gezien had, met het 1ste Bataljon van zijn Regiment het centrum van het 3de Regiment versterkt. Dit Bataljon tezamen met het 3de Garde Regiment bezette ten 4 ure n. m. den heuvel Noord van Yöjdkakö. De Commandant van de Garde Divisie overzag ten 3.30 n. m. den toestand in het front en ontving bericht van Kolo nel KazeCommandant van het Cavalerie Regiment, dat de 10de Divisie en de linkervleugel sinds den morgen een moeie- lijken strijd te voeren hadden en eene groote vijandelijke Colonne ter versterking in de richting van het 4de Leger oprukte. In verband hiermede staakte de Divisie Commandant de voorwaartsche beweging van de geheele voorste linie. Dit duurde zoo tot 5 uur n. m. De vijand op den hoogsten heuvel Noord-Oost van Yöjökakö en dien Zuid van lözcm (350 M. hoog) bood heftigen tegenstand. Onze Infanterie en Artillerie gingen voort met het vuren op den vijand. Bij zonsondergang zweeg ons Artillerievuur; dat van den vijand werd volgehouden tot 11 uur n. m. Ten 9 ure n. m. ontving de Divisie Com mandant van den Commandant van den rechtervleugel het voorstel om terug te mogen trekken van den heuvel dien men

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 264