63 bezet had, omdat die bij een tegenaanval van den vijand niet behouden zou kunnen worden. In verband hiermede gaf de Divisie Commandant bevel dat de troepen naar de positie van 's morgens moesten terugtrekken. De rechtervleugel begon ten 11.30 mm. terug te trekken, voerde de dooden en gewonden 500) mede en was voor het aanbreken van den dag op de aangegeven standplaats. Linkervleugel. De Commandant gelastte de voorbereiding voor den aanval, die ten 6 ure v.m. zou plaats hebben. Het Bataljon Veld- Artillerie reed ten 1 uur v.m. naar de stelling en was met het aanbreken van den dag Oost van Keishizan in stelling. Ten 5.50 v.m. kreeg de Commandant van den linkervleugel bericht van de 10de Divisie, dat deze ten 5 ure v.m. ten aan val voorwaarts zou gaan, met verzoek dan eveneens den aanval te beginnen. Ten 6 ure v.m. opende de Artillerie haar vuur op de vijande. lijke Artillerie op den heuvel Noord-West van Mökabd; hieruit- ontspon zich een hevig Artillerieduel. De Commandant van den linkervleugel nam ten 6 50 v.m- te Keishizan den toestand waar, vernam dat de vijand in loop graven op den heuvel Noord van Mbkabö genesteld was en zag een deel der 10de Divisie vooruitgaan naar den voet van den heuvel Noord van Kköabb. Hij besloot nu den aanval in voeling met de 10de Divisie te doen plaats hebben en gelastte den Commandant van het 2de Regiment den heuvel Noord-West van Keishizan te bezetten. Daar hij echter het vooruitgaan onder de gegeven omstandigheden onmogelijk achtte, schortte hij den voortmarsch van het 2de Regiment op totdat ons Ar tillerievuur uitwerking zou krijgen. Ten 11.45 v.m. gelastte hij opnieuw het voortrukken ten aanval en ten 12 ure 's mid dags begon het Regiment de beweging. Het 1ste Regiment was ten 2 ure n.m. onder hevig vuur van den vijand van Keishizan vertrokken en kwam in het ra vijn Noord-West van die plaats onder zwaar Infanterie- en Artillerievuur uit 's vijands domineerende stellingen. Onze troepen hielden zich, ondanks de zware verliezen, zeer goed. Van het 1ste Bataljon 2de Regiment waren de Commandant

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 265