- 64 en de Compagnie's Commandanten dood of gewond; de Bataljons Adjudant commandeerde het Bataljon en de verliezen bleven maar steeds toenemen, zoodat de Commandant van den linker vleugel ten slotte de aanvallende beweging liet staken en besloot de troepen zich ter plaatse te doen versterken en te overnachten. Ten 7.80 n.m. kwam de Matsunaga Brigade van den linker vleugel der 2de Divisie te Daisekimonrei ter beschikking van den Commandant der Garde Divisie, die daarvan 2 Bataljons naar Yoshihödai zond. Tusschen 8 en 9.40 n.m. bezette het overig deel dezer Bri gade den heuvel Oost van Funroshi. Toen ten 10 ure n.m. het bericht van den Divisie Commandant kwam om onder begunstiging van de duisternis in de stellingen van 's morgens terug te trekken, trok ook deze Brigade terug en bereikte ze den 31sten Augustus 3 ure v.m. Daisekimonrei. 31 Augustus. De Matsunaga Brigade bleef onder de bevelen van den Com mandant der Garde Divisie. Daar alle troepen der Divisie door het nacht en dag vechten geheel op waren, kregen zij van den Leger-Commandant toestemming den 31sten in de posities te blijven. Bij den vijand werden dezen dag geen bewegingen waarge nomen. Diens Artillerie opende bij het aanbreken van den dag het vuur en gaf nu en dan strooivuur af op de verschillende ravijnen in ons front. Overgang van de hoofdmacht van het 1ste Leger naar Kaart 8 en 10. Sedert 29 Augustus luidden de berichten omtrent den vijand, dat deze op Bydyd aan het terugtrekken was. De Commandant van bet 1ste Leger bereidde in verband met die berichten den overgang naar den rechteroever der Taishika voor. Toen hij nu den 30sten Augustus ten 12 ure 's middags van den Commandant der Garde Divisie bericht ontving, dat deze brand zag in het Westdeel van Bydyd, meende hij stellig dat de vijand terugtrok, en om den over- DEN RECHTEROEVER DER TaISHIKA.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 266