65 tocht in den nacht van 30 tot en met 31 Augustus te doen geschieden gaf hij ten 1 ure n.m. te Röshizan de volgende be velen 1ste. De 12de Divisie trekt bij Rentöwan de Taishika over in den nacht van 30 tot en met 31 Augustus, rukt daarna naar Kökofun en beschermt den overtocht van de 2de Divisie. Zij laat troepen achter te Söbyoshi en Ghósuirö en slaat een brug bij Kbkwanton (bij Fnshüjö, zie kaart 8). De bruggecolonne van de Garde Divisie wordt toegevoegd aan de 12de Divisie; 2de. De 2de Divisie stelt hare Artillerie op bij Chösuirö op den linkeroever der Taishika en doet ze onder vuur nemen: KwantonKökofun, Zenkokueidai en de heuvels in den omtrek. Bovendien zal die Artillerie den opmarsch der 12de Divisie steunen. De Infanterie volgt aan don staart der 12de Divisie over de rivier, verzamelt daarna bij Kwanton en laat eene af- deeling achter te Sekisoshi ter beveiliging van de vallei der Toka-, 3de. De Garde Divisie bezet de heuvellijn tusschen Böhödai en Körikisan en treedt op in samenwerking met de overige troepen van het 1ste Leger éde. De Brigade Zoöi-reservetroepen begint den 31sten Au gustus haren opmarsch, valt den vijand aan in de richting van Honkeiko en beveiligt de rechterflank van het Leger; 5de. Ik begeef mij naar Daiampei. De Leger-Commandant begaf zich na het uitvaardigen van de hoogerstaande bevelen door de Toka vallei van Röshizan naar Daiampeialwaar hij ten 5 ure n.m. aankwam. Intusschen ontving hij de volgende berichten a. van den Chef van den Generalen Staf van het Hoofd kwartier van den Opperbevelhebber: Sinds 10 uur v.m. trekken groote vijandelijke colonnes van Ryöyö tegen het 4de Leger op dit laatste heeft het hard te verantwoorden b. van den Chef van den Staf der Garde DivisieDe vijand in ons front neemt sedert 1 uur n.m. in kracht toe met 23 stukken op den heuvel Noord-Oost van Funroshi en groote vijan delijke colonnes met 20 stukken trekken van Ryöyö in de rich ting van Sökanton naar hot front van de 10de Divisie. De Leger-Commandant begreep, dat hij onder deze omstandig heden de Matsunaga Brigade niet naar de 2de Divisie kon doen 5

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 267