66 terugkeeren en hij die ter beschikking van den Commandant der Garde Divisie moest laten. Toen echter den 31sten Augustus bleek, dat de vijand in front van de Garde Divisie geen voor- waartsche beweging maakte, gelastte deLeger-Commandant ten 1.45 n.m. 3 Infanterie Bataljons en 1 bergbatterij van die Bri gade om naar de 2de Divisie terug te keerenhij zelf vertrok ten 1 ure n.m. van Daiampei naar Kokkokn, alwaar hij ten 4 ure n.m. aankwam. De 12de Divisie trof den 30sten Augustus de noodige voor bereidingen voor den overgang van de Taishika en ontving ten 6 ure n.m. de bevelen van den Leger-Commandant. Ten 9 ure n.m. vaardigde de Divisie Commandant de volgende bevelen uit lste. De voorhoede, sterk de 23ste Infanterie Brigade min 1 Bataljon, de hoofdmacht van het Cavalerie Regiment en 2 Bat terijen Veld-Artillerie, trekt ten 11 ure n. m. bij Bentdwan over de rivier en rukt over Kivcmton naar den heuvel bij Kdkofun 2de. De hoofdmacht volgt de voorhoede, behalve het 14de Regiment Infanterie dat eeue stelling bezet bij Sekisoshi. De Veld-Batterij van de Kobi-reservetroepen wordt voor samenwerking bij de Artillerie der 2de Divisie gevoegd om daarna weer terug te keeren bij de '12de Divisie; 3de. Bruggepark hoofdmacht van het Pionier Bataljon en 3 bruggetreinen volgt de 2de Divisie en slaat een brug bij Kdkioanton 4de. Een Bataljon van de 23ste Brigade en 2 Compagnieën van de 12de Brigade beveiligen tusschen Chösuirö en Sdbyoshi. De Commandant der 23ste Infanterie Brigade, Generaal Kimoshi, verzamelde zijn troepen ten 11 ure n. m. bij de door waadbare plaats bij Bentdwan en begon te middernacht den overtocht. De rivier was hier 200 M. breed, de manschappen gingen tot de buik in het water, de stroom was zeer snel en de bedding vol rolsteenen en ongelijk, zoodat de troepen in groepen bijeen den overtocht moesten bewerkstelligen. Ten 4 ure v. m. op den 31 sten Augustus bezette de voorhoede^ sterk: het 46ste Regiment Infanterie min het 3de Bataljon en 1 peloton Cavalerie, Enshüjd. De hoofdmacht der voorhoede volgde en verzamelde er achter.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 268