67 Tusschen 8 en 10 uur v. m. verzamelde de boofdcolonne achter de voorhoede. Intusschen was de voorhoede ten 8 ure v. m. den opmarsch naar Kwanton en den heuvel West daarvan begonnen, met het 14de Regiment Infanterie op den rechter vleugel. Ten 8.20 v. m. drong onze voorste linie 250 man vijandelijke Cavalerie te Kwanton terug en ten 11 ure v. m. werd de heuvellijn West van Kioanton bezet. Ten 1.30 n. m. dirigeerde de Leger-Commandant de 12de Infanterie Brigade min 3 Compagnieën op den rechtervleugel van de Kimoshi-Brigade, deze werd nu linkervleugel. De rechtervleugel bezette rechts van de Kimoshi-BrigSLÜe eene stelling tot aan den heuvel West van Kakanyö. Na 12 uur 's middags rukte de Infanterie van de 2de Divisie in de vallei Oost van Enshüjö. De Commandanten van de 12de en 2de Divisie confereerden tezamen met het gevolg, dat die der 12de Divisie een deel zijner stelling ter bezetting aan de 2de Divisie overgaf en de eigen stelling versterkte. Verkenningspatrouilles werden uitgezonden. Het hoofdkwartier van de 12de Divisie ontving bij zonson dergang de volgende berichten: lste. Infanterie en Artillerie van den vijand bezetten Man- jüyama llanjüzan kaart 10) en de heuvels ten Zuid-Westen daarvan 2de. Op den heuvel bij Chökazan (zie kaart 10) bevinden zich enkele vijandelijke wachtposten. Het bruggepark begon ten 3.30 n. m. 31 Augustus ten Zuid- Oosten van Enshüjö met het slaan van een brug; ten 8 ure n. m. van dien dag zou de brug voltooid zijn. 2de. Divisie. De 2de Divisie bleef den 30sten Augustus in de stelling van den vorigen dag en ontving ten 4.20 n. m. de bevelen van den Leger-Commandant. De Divisie Commandant gaf nu ten 8 ure n. m. te Sanshökoku (Noord-West van Daiampei zie kaart 9) de volgende bevelen: lste. Het 2de Regiment Artillerie bezet bij het aanbreken van den dag eene stelling bij Kosöjö en steunt den opmarsch van de 12de Divisie;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 269