68 2de. De vroegere linkervleugel (Jfatermagra-Brigade) staat onder de bevelen van den Commandant der Garde Divisie; 3de. Alle andere troepen der Divisie verzamelen bij de hoeve Zuid van Kosöjö tegen middernacht; 2 Compagnieën van den vroegeren rechtervleugel blijven ter bescherming van de Toka- vallei te Sekisoshi. De 2de Divisie verzamelde te middernacht te Kosöjö om ten 2 ure v. m. 31 Augustus achter de 12de Divisie de Taishika over te gaan. Het Regiment Artillerie begon ten 3 ure v. m. met het innemen der Artilleriestelling en was daarmede gereed ten 5 ure v. m. De Hoofdmacht der 2de Divisie was ten 8.30 n. m. met den rivierovergang gereed, nam eenige rust en begon van af 1 uur n. m. in de vallei Oost van Enshüjö aan te komen. Het Hoofdkwartier der 2de Divisie was ten 3 ure n. m. te Enshüjö. Na eene conferentie met den Commandant der 12de Divisie gelastte de Leger-Commandant aan de 15de Infanterie- Brigade min 1 Bataljon en 2 Compagnieën om de lijn Zuid-Oost van Kökofun heuvels tot aan de Taishika te bezetten. De hoofd macht der Divisie betrok een bivak in de vallei Oost van Enshöjö. Het Artillerie Regiment ontdekte ten 11.40 v. m. vij andelijke afdeelingen in loopgraven op de heuvels tegenover Kaheishü en nam die onder vuur. Daarna van 12.20 n. m. tot 5.40 n. m. werd vuur gewisseld met vijandelijke Artillerie bij Zenkokueidai. Gevecht op den rechteroever deb Taishiea. 1 3 September. Toestand op den Isten September. De Leger-Commandant, die Manjüzan en Höjözan wilde bezet ten, vaardigde den 3lsten Augustus ten 11 ure n. m.de volgende bevelen uit: lste. De 2de Divisie bezet de heuvels bij Höjzöan van uit de richting Jikanton; 2de. De 12de Divisie rukt in samenwerking met den rechter vleugel van de 2de Divisie ten aanval op tegen Sakoton en zendt een detachement in de richting Köho ter beveiliging van de rechterflank van het Leger

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 270