69 3de. De Garde Divisie opereert tegen den vijand in front in samenwerking met het 4de Leger. De Commandant van het 1ste Leger vertrok den lsten Sep tember ten 4 ure n. m. van Kökofun en kreeg op den heuvel bij Enshüjöwaar hij de leiding op zich nam, het volgende bericht van den Commandant der Garde Divisie: „mijne Divisie bezet heuvellijn: Mókabö Noord van Yojokako" (zie kaart 8). De Commandant der 12de Divisie rapporteerde: „Vijandelijke colonne, uit alle wapens bestaande, trekt naar onze rechterflank langs de spoorbaan der steenkolenmijnen; de sterkte schijnt iets meer dan een Brigade te zijn; het hoofd dier colonne was ten 10 ure v. m. Noord van Kaiyö. Ik zend de reserve naar die colonne." De ümezawa Brigade (zie kaart 8) berichtte, dat den 31sten Augustus ten 11.30 v. m. Honkeiko zonder tegenstand bezet werd. Het kwam den Leger-Commandant voor dat de rechterflank volkomen veilig was, doch een deel van de vijandelijke macht offensief op den rechtervleugel van het 1ste Leger wilde optreden. In verband hiermede besloot hij de Umezewa-Brigade en een deel van de Matsunaga-Brigade en het 29ste Regiment Infanterie Zoöi-reservetroepen in de richting van de kolenmijnen te diri- geeren en gaf daartoe orders ten 1 ure n. in. 12de Divisie. De Commandant dezer Divisie ontving ten 12.50 v. m. 1 September de bevelen van den Leger-Commandant en gaf ten 1.30 v. m. de volgende bevelen: lste. De linkervleugel, sterk de 23ste Infanterie Brigade min 1 Bataljon en 2 batterijen Veld-Artillerie, rukt om 5 uur v. m. over Kökofun naar Sakoton en houdt voeling met de 2de Divisie 2de. De rechtervleugel, sterk de 12de Infanterie Brigade min 1 Bataljon en 3 Compagnieën, de hoofdmacht van het Regiment Cavalerie en 3 batterijen Veld-Artillerie, marcheert, in voeling met den linkervleugel, naar Sakoton en draagt zorg voor de beveiliging van de rechterflank 3de. Het beveiligende detachement in de richting Kölio, sterk 3 Compagnieën van het 2de Regiment Infanterie Kobi troepen, bezet den heuvel Oost van Kokaö en draagt zorg voor de be-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 271