70 veiliging van de rechterflank van het Leger in de richting Kotei en Honkeiko (hier zij opgemerkt, dat de Japanners niet over goede kaarten beschikten en niet goed wisten waar Küho lag) 4de. De reserve verzamelt ten 5 ure v. m. bij Sekishd en volgt den linkervleugel. Behalve deze troepen waren er nog 2 Compagnieën Infanterie gelegerd te Kaheishu en 1 Compagnie Infanterie te Rentowan. Aan den Commandant van het Pionier Bataljon werd opgedragen een 2de brug bij Kokao te slaan. De linkervleugel hield zich den Isten September ten 5.30 v. m. ten opmarsch gereed en wachtte op het vooruitgaan van de 2de Divisie; de rechtervleugel begon ten 7 ure v. m. de bewe ging en bezette de lijn Kökofun Zuid Gochozan tusschen 8.30 en 9.20 v. m.het Regiment Artillerie bezette eene stelling op den heuvel Noord-West van Jofunko en wachtte daar op het vooruitgaan van den linkervleugel. Ten 10.40 v. m. ontving de Commandant van den rechter vleugel bericht van de troepen te Gochözan, dat eene vijande lijke colonne ter sterkte van 2 Bataljons in Oostelijke richting zich langs de spoorbaan bewoog en het hoofd dier colonne zich Noord-West van Daiyö bevond. Dit bericht werd even na 10.50 v. m. gevolgd door een tweede, dat een vijandelijke colonne ter sterkte van 1 Brigade, uit alle wapens bestaande, met 2 Bataljons in de voorhoede, op onzen rechtervleugel aanmar- cheerde en zich te Akahayama zou bevinden. Op ontvangst dezer berichten werd het 47ste Regiment In fanterie in de richting van Akahayama gezonden en het Regiment Cavalerie ter beveiliging en verkenning naar de rechterflank. Sedert 7 uur v. m. bevond de Commandant der 12de Divisie zich in de vallei Noord-Oost van Sekishö. Toen hij tusschen 12 en 1 uur n. m. de berichten omtrent de vijandelijke colon ne op den rechtervleugel vernam, besloot hij den verderen voort- marsch in Westelijke richting voorloopig te staken en zond hij hiervan bericht aan den Leger-Commandant, den Commandant der 2de Divisie en de Commandanten van den rechter en lin kervleugel; den Commandant van het 3de Bataljon 14de Re giment Infanterie gelastte hij den heuvel West van Kaköyd te bezetten en daar tegen den vijand stand te houden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 272