71 Ten 2.43 n. ra. ontving de Commandant der 12de Divisie de volgende order van den Chef van den Staf van het Leger„bied met de rechtervleugelbrigade tegenstand aan den vijand op Uw rechterflank en doe de linkervleugelbrigade, met de 3de Divisie tezamen, zoo spoedig mogelijk Manjüzan bezetten." De Commandant der 12de Divisie gelastte nu ten 3 ure n.m. lste. De 2de Divisie zal Manjüzan bezetten 2de. De linkervleugel der 12de Divisie bezet den heuvel Noord van ZenkoJcuaidai tezamen met de Okasaki Brigade (der 2de Divisie) 1 3de. De rechtervleugel bezet den omtrek van Gochözan, houdt daar stand tegen den van Akahayama oprukkenden vijand en beschermt onze rechterflank. De linkervleugel, die ten 10.30 v. m. de beweging begonnen was, bezette ten 1 ure n. m. een heuvel Noord-West van Kökofun. Op dat oogenblik was op onzen linkervleugel de Okasaki Bri gade der 2de Divisie op 1000 M. Oost van Tokokueidai in een zwaren strijd gewikkeld. De Commandant van den linker vleugel gelastte het lste Bataljon Veld-Artillerie om den heuvel Noord-West van Kökofun te bezetten. Ten 2.30 opende deze Artil lerie op den heuvel 1500 M. Noord-West van Kökofun haar vuur op vijandelijke Infanterie Noord-West van Manjüzan. Van 2.40— 3.50 n. m. bezette de linkervleugel de heuvellijn 1000 M. Noord van Zenkokueidai en werd het vuur op den vijand te Manjüzan geopend. Hier ontspon zich een hevig gevecht. Ten 6 uren. m- gelastte de Commandant van den linkervleugel aan den Com mandant van het 46ste Regiment Infanterie om den vijand in Manjüzan te omvatten. De zon ging nu onder. De Okasaki Brigade en het 24ste Regiment Infanterie kregen zwaar vuur. Ten 8.20 n. m. ging het 24ste Regiment Infanterie, om de Okasaki Brigade bij haar aanval op Manjüzan te steunen, op den rechtervleugel dier Brigade vooruit en naderde het onder be scherming der duisternis den heuvel Noord van Manjüzan. Daar het volslagen duister was en men den vijand niet kon onder scheiden, besloot Generaal Kimoshi den nacht in de stelling door te brengen en de beide Regimenten onderling goed met elkaar in voeling te doen blijven. De vijand in het front van onzen rechtervleugel kwam tot zonsondergang niet vooruit.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 273