72 De Commandant der 12de Divisie, die zich met de Algemee- ne reserve te Sekishö bevond, ontving van het bovenvermelde bericht en gelastte ten 8 ure n. m., dat de linkervleugel den aanval van de 2de Divisie zou blijven steunen en de overige troepen in de stellingen zouden overnachten. Het pionier Bataljon was dezen dag ten 12.10 n. m. begon nen met het slaan van de brug bij Kokaö en kwam daarmede ten 4.45 n.m. gereed. 2de Divisie. De Commandant der 2de Divisie ontving de Legerorder in de vallei Oost van Ensliujo op den lsten September ten 1.80 v.m. en besloot toen het Artillerievuur op den lsten te openen en daarna ten aanval op te rukken. Ten 2.20 v.m. gaf hij de volgende bevelen: lste. De 15de Infanterie Brigade min 1 Bataljon en 1 peleton Cava lerie blijft, zooals tot nu toe, stand houden op den heuvel Noord- West van Kwanton 2de. Het Regiment Veld-Artillerie min 2 batterijen en 1 batterij KoÈi reservetroepen bezetten bij het aanbreken van den dag den heuvel W est van Kwanton en openen, zoodra een doel wordt waar genomen, het vuur op Manjüzan en Hdjözan-, 1 Compagnie pioniers wordt aan deze Artillerie toegevoegd; 3de. 2 Compagnieën 16e Regiment Infanterie, de hoofdmacht van het Regiment Cavalerie, 1 Compagnie pioniers en J genees kundige sectie verzamelen zich vóór het aanbreken van den dag aan het Oosteinde van Korikizai. Het Regiment Artillerie vertrok ten 1.10 v.m. van Eishulio passeerde de rivier over de. lste brug en was ten 5.30 v.m. in stel ling Noord-West van Kwanton. Ten 8.30 v.m. opende zij het vuur op de vijandelijke Artillerie bij Jikanton, (heuvel ten Noord W esten) die ten 9.30 v.m. begon terug te trekken. Onze Artillerie, die lang zaam gevuurd had, versnelde gedurende dat terugtrekken haar vuur en staakte het daarna. De Divisie Commandant gelastte nu den Commandant der 15de Brigade om den vijand in front te zamen met de Kimoshi Brigade (12de Divisie) aan te vallen. De Commandant der 15de Brigade, Generaal Okasakizond zijn Adjudant ter bespreking naar Gene raal Kimoshi.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 274