74 Daar het scheen alsof er weer een tegenaanval zou komen, versterkten onze troepen hunne stelling en maakten zij loop graven. Die tegenaanval kwam inderdaad, maar werd door ons vuur afgeslagen en ten 1.30 v. m. op den 2den September trok de vijand eindelijk in Zuid-Westelijke richting af, op het ge- vechtsveld vele officieren en minderen achterlatende. Het 16de Regiment van de Okasaki Brigade rukte nu zeer behoedzaam naar het Zuid deel van Manjüzan en bezette ten 2 ure v. m. de lijn: zuid deel Manjüzan Zuidelijke zadel, zonder vijand te ontmoetenhet verkreeg geen voeling met het 30ste Regiment. De Brigade bleef den geheelen nacht in de gevechtsstelling. De vijand op de Bojdzan bleef den geheelen nacht in zijn stel ling, voortdurend werd geweervuur gehoord. 2 September. De Leger-Commandant kreeg te Enshujo een bericht van de Umezawa Brigade te Honkeikodat den lsten September van daar verzonden was en behelsde, dat een vijandelijke macht van 1000 man Infanterie en 3 a 4 kanonnen zich te Kaheidaishi (zie kaart 8) bevond en de Brigade die macht den 2den Septem ber zou terugwerpen om daarna door te rukken naar Enclai. De Leger-Commandant, vol vertrouwen op vorenbedoelden tocht naar de kolenmijnen van Endaibesloot met zijn hoofd macht den aanval voort te zetten en de Garde Divisie naar den rechteroever der Taishika te doen komen. Hij vaardigde hiertoe ten 8 ure v. m. de volgende orders voor de Garde Divisie uit: Kaart 8. 1ste. Het 1ste Leger zal na het bezetten van Bojdzan den voortmarsch volgen naar Daisandoka en Radaitai Kaart 8. 2de. Ga de Taishika over, zoo mogelijk bij Kbjoshien bezet zoo mogelijk den heuvel op den rechteroever der Taishika Noord van Kojöshi. Ten 9 ure v. m. verzond de Leger-Commandant orders naar de Commandanten der 2de en 12de Divisie. Deze luidden: 1ste. De 12de Divisie zal den vijand vervolgen en met den meesten spoed in de richting Daisandoka oprukken

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 276