75 2de. De 2de Divisie zal den vijand op den Ilojözan terugdrij ven en vervolgen naar Radaitai. Op dezen dag maakten onze troepen, met uitzondering van het bezetten der Kolenmijnheuvels door den rechtervleugel der 12de Divisie, geen vorderingen. De volgende berichten kwamen dezen dag binnen Van het éde Leger (den 2den September ten 4 ure n. m. aan gekomen) „Het Leger is in gevecht met den vijand op het Zuideinde van Rydyö." Van het 2de Leger (verzonden 1 September) „Groote vijande lijke troepenafdeelingen trekken bij het Ryöyo station in wan orde terug. Onze 4de Divisie en 10 c. M. Kanons (veroverde) vervolgden met vuur tot omstreeks zonsondergang. Het Leger zal tot Daitaishika vooruitgaan." De Commandant van het 1ste Leger wist nu, dat de andere Legers den vijand vervolgden in de richting Daitaishika en wilde nu ook vooruitgaan om den 3den September aan te vallen. Ten 7 ure n. m. gaf hij van zijn hoofdkwartier te Kokwanton de volgende bevelen: lste. Het Leger zal ter vervolging vooruitgaan; 2de. Alle Divisiën zullen de eenmaal aangevangen taak voort zetten, maar de 2de Divisie mag, indien de omstandigheden het zullen veroorloven, geen gevecht om het bezit van Hdjözan aangaan. In den morgen van dezen dag kwam het Matsunaga detache ment te Kokwanton aan en werd dit weer ingedeeld bij de 2de Divisie. Het 29ste Regiment Infanterie Koöi-reservetroepen kwam ten 6.30 n. m. te Enshüjö aan en werd bestemd tot al- gemeene reserve van het leger en te Korikizai gelegerd. De Commandant der 12de Divisie ontving de Legerorder voor de vervolging iets over 9 v. m. 2 September te Kaköyó. Onmiddellijk gelastte hij lste. De Divisie valt eerst den vijand op Akahayama aan en rukt daarna vooruit naar Daisandöka om den terugtochtweg af te snijden 2de. De rechtervleugel valt den vijand op Akahayama over Gochözan aan 3de. Het 3de Bataljon 14de Regiment Infanterie valt, in

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 277