77 Divisie Commandant. De Brigade Commandant gelastte dadelijk „Het 24ste Regiment Infanterie blijft in stelling om den rechtervleugel van de 2de Divisie te beschermen, het 46ste Re giment Infanterie rukt gelijk met den rechtervleugel voorwaarts"- De Brigade Commandant volgde met de reserve het 46ste Regiment. Ten 2.30 n.m. ontving hij van den Commandant van dit Re giment bericht, dat in front zich een zeer sterke vijandelijke positie bevond, dat de Commandant van het 46ste Regiment den opmarsch wat langzamer wilde doen, omdat de linkerflank te veel bedreigd werd en op een geschikt oogenblik den vijand in frcnt wilde aantasten en verdrijven. De Brigade Commandant gelastte daarop den marsch te staken. De vijand in front ging niet tot een aanval over, alleen con centreerde hij zijn Artillerievuur op onze troepen. Ten 7.30 n.m. gelastte de Divisie Commandant van uit Gochözan om de nachtkwartieren te betrekken. 2de Divisie. De Okasaki Brigade bleef den 2den September in hare stelling. Van af 7 uur v.m. openden 40 stukken des vijands, opgesteld te AkahayamaSakoton en Zuid van Hdjozan, het vuur op Manjümn. Generaal Okasaki wilde nu een kiemen heuvel Zuid-West van Jikanton bezetten om het bezetten van Hdjozan te verge makkelijken. Ten 7,15 v.m. zond hij de 12de Compagnie 16de Regiment Infanterie en 1ste Bataljon 4de Regiment Infanterie van de reserve naar dien heuvel. Deze troepen drongen ten 9 ure v.m. vijandelijke Infanterie en Cavalerie van dien heuvel terug en bezetten dezen tusschen 9.15 en 9.40 v.m. 2 Bataljons vijandelijke Infanterie kwamen nu van den Zuid voet van Sakoton en 1 Bataljon van Hdjozanterwijl de vijandelijke Artillerie te Sakoton en Zuid Hdjozan haar vuur op den kleinen heuvel concentreerde. Onze troepen daar leden ontzettende verliezen, zoodat Generaal Okasaki ten 2 ure n.m. 2 Compagnieën 16de Regiment Infanterie naar dien heuvel zond met den last aan de bezetting om terug te trekken. Ten 3.50 n.m. trokken die troepen ouder dekking van die 2

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 279