78 Compagnieën terug naar Köhofun. De beide dekkings Compag nieën hielden 's vijands nadering tegen en traden daarbij zoo flink op, dat de vijand terugtrok. Terwijl dit zich afspeelde bleef de vijandelijke Artillerie doorgaan hevig te vuren. Ten 12 80 n.m. bracht zij haar vuur over op Manjüzanvan waar het door onze Artillerie nu en dan beantwoord werd. De uitwerking onzer Artillerie was zeer gering en na 12 uur 's middags scheen het alsof de vijand bij Sakoton eene voorwaartsche beweging wilde maken. De Divisie-Commandant zond nu 2 Bataljons van het 29ste Regiment Infanterie naar Zenkakueidai om de 15de Brigade te versterken. Iets over 5 uur n.m. werd een aanval van 1 Bataljon Infanterie op Manjüzan afgeslagen; ten 7.30 n.m. scheen de vijand versterking te hebben ontvangen en weer een aanval te willen ondernemen. De Divisie-Commandant gelastte nu Generaal Matsunaga de 15de Brigade met 2 Bataljons van het 29ste Regiment Infanterie te versterken. Het was toen zoo donker dat men niets meer kon zien. 4 Bataljons van den vijand gevolgd naar het scheen door sterke afdeelingen, deden nu een aanval. Onze troepen trachtten den vijand tegen te houden, maar dank zij diens overmacht, slaagde hij er in tot het hoogste punt door te dringen. Onze troepen streden hardnekkig, vele officieren en minderen werden buiten gevecht gesteld. Ten 8.30 n.m. slaagde men er in den vijand terug te dringen. Ten 9 ure n.m. viel deze uit de richting Sakoton opnieuw aanvooral in de richting van het 30ste Regiment werd hevig gevochten. Onderlinge gemeenschap kon niet meer onderhouden worden. Generaal Okasaki gelastte nu het vuur te staken. Dit geschiedde en vernomen werd, dat de vijand iets meer dan 3 Regimenten sterk was. 2 Compagnieën 30ste Regiment kwamen ter versterking achter het hoogst punt; het 2de Bataljon 24ste Regiment kwam aan op den rechtervleugel van het 30ste Regiment en nam daar deel aan den strijd. Het gevecht werd steeds heviger en ging over in handgemeen, tot de vijand, vele officieren achterlatende, terugtrok. Ten 1 ure n. m. viel de vijand opnieuw en nu met nog groo- tere sterkte aan, doch werd na een hevig gevecht teruggedrongen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 280