79 Nu ging hij voort met kleine afdeelingen bijna elk half uur aan te vallen en zoo werd Manjüzan het centrum van den strijd. Eerst ten 3 ure v. m. 3 September ving hij aan terug te trekken. 3 September. Het hoofdk wartier van het 1ste Leger was te Chüsuirö en 's nachts te Kokwanton. Manjüzan bleef het centrum van het gevecht; bij den vijand in front trad geen wijziging in den toestand in. Hij hield Höjözan nog bezet en onze troepen maakten geen vor deringen. Ten 7.30 v. m. gaf de Leger-Commandant de volgende orders aan den Commandant van de Garde Divisie: „De Divisie zal haar best doen op den rechteroever der Taishika te komen en aan den strijd van de hoofdmacht van het Leger deel te nemen." Daarna, met het oog op een bericht van den Commandant der Garde Divisie, dat de toestand bij den vijand niet toeliet de rivier dadelijk over te trekken, besliste de Leger Comman dant dat de Garde Divisie zooveel mogelijk in de richting van de hoofdmacht van het Leger zou oprukken en daarna tot een vervolgend vooruitgaan zou worden overgegaan. Voorts bepaalde hij, dat alle troepen den 3den September in hunne stellingen zouden blijven en daarin overnachten. Gakde Divisie 1—3 September. 1 September. Ten 6 ure v. m. kreeg de voorste linie van den linkervleugel bericht, dat de vijand in front terugtrok en begon zij voorwaarts te gaan. Tusscben 7.20 en 7.40 v. m. werd de heuvel Noord van Mbkabo bezet. Bij den rechtervleugel nam men sinds het aanbreken van den dag geen vijand meer waar op den heuvel Noord van JojökakdOmstreeks 7 uur v. m. zag de Comman dant van den rechtervleugel de Japansche vlag op den heuvel Noord van Mökabö en onze troepen zich daar in gesloten for matie bewegen. Hij gelastte nu het 2de Regiment Infanterie om naar den heuvel Noord van Jdjdkakö op te rukken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 281