85 werd Noord-West aangehouden om aan den strijd deel te kunnen nemen en kwam men zoo doende op den rechter vleugel van den vijand ten 6.20 v. m. Deze laatste trok toen reeds terug. Het 46ste Regiment trok toen in groote haast in Noordelijke richting naar Ghüritsuenkö en vervolgde daar den vijand met vuur. Ten 7 ure v. m. stootte men op vijandelijke Infanterie die eene verdedigende stelling bij Domonshi inrichtte. De Comman dant der 12de Divisie gelastte zijn troepen in stelling te blijven en te verkennen. 2de Divisie. Den 4den September bezette deze Divisie de posities van den 3den. De 3de Brigade zond officierspatrouilles naar Hojözan. Deze ontdekten op den heuvel daar geen vijand. Ten 11.40 v. m. werd die heuvel bezet. Generaal Matsunaga zond 1 Bataljon 4de Regiment Infanterie naar dien heuvel om dien afdoend te bezetten; ten 2.50 n.m. ontving de Commandant der 2de Divisie de Legerorder om ter vervolging naar Daisandóka op te rukken. Ten 3.30 n. m. gelastte hij van zijn standplaats op den heuvel Noord-Oost van Kdkofun aan het Regiment Veld-Artillerie om Manjuzan te bezetten en aan de Matsunaga Biigade om voor waarts te rukken. Bedoelde Brigade, die in een uitgestrekte lijn tusschen Manju zan en Hójozan in stelling lag, had nog al wat tijd noodig om voor het voorwaarts gaan gereed te komenhet overbrengen der berichten kostte tijd en bovendien moesten enkele afdeelingen, die bezig waren het gevechtsveld af te zoeken, worden terug geroepen. Dientengevolge kon de Brigade zich eerst iets over 7 uur n. m. in beweging stellen. De Divisie Commandant deed echter de beweging staken en gaf order om de bivaks te betrekken. De 3de Infanterie Brigade zond een detachement naar Sakoton, terwijl de hoofdmacht te Jikwanton in bivak bleef. De Algemeene reserve van het Leger was ten 8 ure n. m. te Zenkokueidai. 5 September. De 2de Divisie vertrok ten 6.30 v. m., met de Matsunaga Bri-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 287