gade in voorste linie, van Sakoton, bereikte ten 1.30 n. m. Ran- deiho en nam ten 1.50 n. m. eene vijandelijke colonne waar, die terugtrok van Buskin naar het Noorden. Het lste Bataljon Artil lerie nam stelling bij een hoeve Noord van Randeiho en opende het vuur op die colonne, die zich daarop in tweeën splitste. De Garde Divisie verzamelde zich ten 4 ure v. m. op den 5den September bij de militaire brug Zuid-West van Kaheishu. (N. B. Het 12de Bataljon Pioniers was ten 1.30 v. m. op den 5den September begonnen die brug te slaan en kwam daarmede dien nacht ten 5 ure gereed). De overtocht begon ten 5 ure en duurde tot 9.20 v. m. De vervolging was opgedragen aan de hoofdmacht, ter sterk te van de lste Infanterie Brigade en 2 batterrijen Veld-Artille- rie; deze macht begaf zich naar Radaitai; de overige troepen volgden. Ten 12.30 n. m. werd Radaitai bereikt, van den vijand werd niets bespeurd. Aan de Watanabe Brigade (Algemeene reserve) was ten 9.30 v. m. opgedragen zich met de Garde Di visie te vereenigen, zij kwam aan ten 3 ure n. m. Gemengde Brigade van de Garde Kobi reserve, (kaart 8). Deze bevond zich op de rechterflank van het Leger ter be veiliging en bezette sedert het gevecht bij Yüjürinshi de heu vellijn Noord van Kyotü. Zij bestond uit het lste Regiment Infanterie Garde Kobi reserve, het lste Bataljon 30ste Regiment Infanterie, het 39ste Regiment Infanterie Kobi reserve min 1 Ba taljon, 1 Eskradron Cavalerie Kobi reserve, 1 bergbatterij, 1 sectie Pioniers Kobi reserve en een tijdelijke geneeskundige sectie. Generaal Umezawa ontving den 30sten Augustus in den n. m. de volgende-Legerorder: „Begin den 31sten Augustus de beweging, val aan in de rich ting van Honkeiko en bescherm de rechterfllank van het Leger". Nog denzelfden nacht begon de Brigade de voorwaartsche beweging. Haar rechtervleugel verraste 100 man vijandelijke Cavalerie te Ineijö ten 4 ure v. m. 31ste Augustus en bezette ten 6 ure v. m. den heuvel Oost van Honkeiko. Ten 10.30 v. m. werden 100 man Infanterie en 400 man Cavalerie des vijands uit het terrein Noord van Honkeiko in Noordelijke richting teruggedreven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 288