87 De linkervleugel ging van ten Westen van Senkinrei voor waarts, trok bij Bokukawan de rivier over, verdreef ten 9 ure v. m. 31 Augustus eenige vijandelijke afdeelingen die onderweg ontmoet werden en bereikte ten 7 ure n. m. Honkeikowaar hij zich bij de hoofdmacht voegde. Generaal Umesawa kwam ten 1 ure. n. m. met de reserve te Honkeiko. Tusschen de beide vleugels doortrekkende deed hij ten 2| ure n. m. de reserve voortrukken op Dairei teneinde te dier hoogte eene stelling te bezetten. Ten 8 ure n. m. werd op kleine vijandelijke afdeelingen gestooten. Dairei en omstreken werden bezet en daar werd overnacht. Den lsten September ontving Generaal Umesawa de volgen de Legerorder: „Kom in de richting van de Endai steenkolenmijnen en bedreig den vijand die op onzen rechtervleugel aanrukt". Generaal Umesawa besloot nu eerst den vijand van Jöheidaishi en Kaheidaishi terug te drijven en daarna naar Endai op te rukken. Ten 9.40 v. m. 2 September rukte hij voorwaarts en viel ten 2.30 n. m. den vijand bij Jösekikyoshi aan. De vijand be schikte echter over overmachtige Artillerie en bood heftigen tegenstand. Generaal Umesawa staakte daarom den aanval en bereidde een nachtelijken aanval voor. De vijand te Jöheidaishi telde 1500 man Infanterie, 400 man Cavalerie en 16 stukken, 's Nachts trok de vijand af, Generaal Umesawa zond nu een deel zijner troepen ter vervolging van den terugtrekkenden vijand en besloot met de hoofdmacht naar Endai te marcheeren. Onze vervolgende troepen stootten echter Noord van Kaheidai shi op den vijand en hadden daar een hevig gevecht te voeren. De Brigade-Commandant zag daarom voorloopig van den marsch naar Endai af (11 uur v. m. 3 September) en besloot den vijand in het Noorden eerst geheel terug te drijven. Hij liet, nadat dit geschied was, 1 Bataljon en 1 sectie In fanterie, 2 groepen Cavalerie en 1 sectie Artillerie te Kaheidaishi en marcheerde met het overige deel der Brigade naar Ghösenrei waar hij ten 6.50 n m. aankwam en bleef overnachten. Den 4den September ten 7.30 v. m. werd afgemarcheerd naar Sanka- shi en deze plaats, zonder eenigen vijand ontmoette hebben, ten 10.40 v. m. bereikt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 289