88 Na eenig geschermutsel met den vijand bezette hij de lijn Sankaisekizan Soyuji en beveiligde hij den rechtervleugel van het 1ste Leger. Na den slag. Veeliezen. Den 3den September ontving de Leger-Commandant de vol gende instructie van den Opperbevelhebber: „Bezet met Uw Leger, na den vijand teruggedreven te hebben, zoo mogelijk de lijn tusschen Zenkokueidm en Radaitai, ga niet verder vooruit en houd goed voeling met de andere legers". Toen de vijand den 5den September terugtrok, gelastte de v Leger Commandant: lste. De vijand trekt terug in de richting Moekden-, 2de. Het lste Leger zal stelling nemen in de lijn Daitatsurenko. Randeihi(N. B. dit was iets verder vooruit in Noordelijke richting dan werd aangegeven in de instructie van den opper bevelhebber); 3de. De 12de Divisie wordt gelegerd bij Shükatatsurenkö en Chöritsuenkö en draagt zorg voor de beveiliging in de richting Moekden 4de. De 2de Divisie wordt gelegerd bij RandeihoSh'ósandöha en Daisandoha en draagt zorg voor de beveiliging in de richting Moekden tusschen den linkervleugel der 12de Divisie en de spoorbaan ode. De Garde Divisie komt bij Radaita in kwartier en beveiligt in de richting van Daihadaishi tot de spoorbaan; 6de. De gemengde Brigade van de Garde Kobi reserve wordt gelegerd te Sankashi en beveiligt den weg in de richting Moekden. Het hoofdkwartier kwam den 6den September van Jikwanton te Funyo en vestigde zich daar. In de reeks gevechten van 23 Augustus —6 September verloor het lste Leger 6500 Officieren en minderen aan dooden en gewonden. Einde.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 290