25 De twee keukens waren netjes ingericht en van kookfor nuizen voorzien één keuken bestemd voor de patiënten, de andere voor het hospitaalpersoneelspijzen vervoer per lift. Het hospitaalpersoneel is in een fraai afzonderlijk gebouw ondergebracht, evenals de pleegzusters, die behalve op de M. Y. afdeeling, met uitnemend resultaat voor de verpleging zorgdragen. Aparte kleinere gebouwen bestaan voor het ge huwde personeel. In het sous-terrain bevond zich het kleedingmagazijn en dat voor andere hospitaalfournituren. Elk inkomende patient krijgt een volledig stel kleederen naar maat, handdoeken, bord, kom, mes, vork, lepel, drinkmok enz. en moet voor de ontvangst op een briefje teekenen. In het ondergrondsche was verder de stoomsterilisator voor desinfectie van kleederen, fournituren, matrassen, verbanden enz.sterilisatie van instrumenten geschiedde in de kleine steriliseerbakken van de operatiekamer. De verlichting van het hospitaal was electrisch; closets en badkamers waren spaarzaam aanwezig, stortbaden ont braken. Ramen en deuren waren niet door muskietengaas afgesloten. De drinkwatervoorziening geschiedt door aanvoer in eene leiding van zuiver, gefiltreerd water, diep uit het gebergte. Van syphiligpatienten, uit de behandeling ontslagen, worden staten voorzien van aanteekeningen verzonden naar hun nieuwe garnizoen, zoodat ze ten" allen tijde onder voortdu rende controle blijvenevenzoo met gonorrhoelijders. Deuiine dezer lijders wordt dagelijks onderzocht en de aard en gesteldheid daarvan op een aparte staat aangeteekend tot den datum van ontslag. Er bestaan afzonderlijke modellen voor de te verrichten operaties, waarop aangeteekend worden, naam van den lijder, aard der ziekte waarvoor eene operatie urgent geoordeeld wordt, wanneer de operatie verricht zal worden, of narcose noodig is enz. Eerst als de chef van het hospitaal dit model van zijne handteekening of paraaf voorzien heeft, mag de operatie doorgaanal deze briefjes worden op het bureau van den chef bewaard voor het jaarverslag.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 29