- 23 - d. Genietroepen. Eene halve compagnie, terwijl eindelijk nog tot versterking van de krijgsmacht werd gerekend op de te debarkeeren landingsdivisiën van de oorlogs schepen. De aanwijzing van den bevelhebber (c. q. 2den bevelhebber) zou geschieden, zoodra daaromtrent overeenstemming met den Landvoogd zou zijn verkregen. De verschillende wapen- en dienstchefs hadden hunne rege lingen ter zake van het hierbovenvermelde nog niet beëindigd toen de last van den Gouverneur-Generaal werd bekomen (1 Juni), om onverwijld eene compagnie infanterie naar Singara- dja te zenden. Korten tijd later (7 Juni) werden de Chefs van Wapens en Diensten uitgenoodigd om ten einde op alle gebeur lijkheden voorbereid te zijn, met den meesten spoed opgaven te doen toekomen betreffende het personeel en materieel door hen bestemd voor eene eventueele expeditie naar Bali, op den boven aangegeven grondslag, daarbij rekening houdende met een optreden tegen Badoeng in de eerste plaats. Voor de samenstelling der gevechtstreinen zou als grondslag worden aangenomen die, welke voor de samenstelling der ex peditie tegen Celebes had gegolden; voor den algemeenen trein moet in hoofdzaak gerekend worden op te Bali aan te werven vrije koelies en draagpaarden; voor het vervoer van zwaar ge schut en deszelfs munitie op trekossen en draagpaarden. Met den commandant der zeemacht werd in overleg getre den omtrent de medewerking der Marine, daar het scheepsge schut met vrucht bijstand zou kunnen verleenen bij de ver- vermeestering zoowel van Kesiman als van Dénpasar, terwijl bij een oprukken maar het binnenland, wellicht de hulp van een landingsdivisie ingeroepen zal moeten worden voor het tij delijk bezetten van een strandbivak. Voorts maakten de groote voordeelen, verbonden aan het be schikbaar hebben van een vivresschip, dat tevens voor tijde lijk logies van zieken en gewonden dan wel aanvullingstroepen gebezigd kan worden, het wenschelijk ook bij deze expeditie van de „Bromo" op soortgelijke wijze gebruik te kunnen maken

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 343