28 - walstation worden opgericht, nadat door proeven was vastge steld, dat eene dergelijke gemeenschap tusschen Zuid-Bali en Banjoewangi niet verzekerd was. Bij dat walstation, hetwelk onder toezicht van een zeeofficier zou worden opgericht en gedurende de expeditie onder diens bevel zou blijven, werden twee telegrafisten van het korps genietroepen gedetacheerd. Om te dienen als drijvend magazijn, in voorkomende omstan digheden ook als tijdelijk logies enz., werd het vroegere wacht schip „Bromo" aangewezen, dat door een flottieljevaartuig naar zijne bestemming zou woiden gesleept. Het schip werd over gegeven aan de militaire administratie, terwijl er een bootsman en twee matrozen van de Marine op werden gedetacheerd. Wat de benoodigde scheepsruimte betreft, daarvan kwamen de volgende opgaven binnen: Artillerie. Materieel 12 c.M. Hw. A. 137 Ms. Munitie idem 23 M». Materieel 3,7 snelv. (kan. op het dek) Munitie idem 10 M3. Munitie draagbare wapenen bij het veldpark 11 M3. Idem munitiedepot 6 M3. Munitie 7,5 c.M. (Marine) 1 M3. Transportwagens 29 M3. Genie. Veldpark, drijvervlotten enz. 395 3 Geneeskundige dienst. Materieel veldhospitaal 10 M3. (raderbaren de Mooy en reserve, tandoes niet daaronder begrepen). Intendance. Vivres, meubilair enz. 1500 Ms. Cantine jyps Behalve het materieel der artillerie, een deel der munitie en de drijvervlotten, zou al het bovenstaande worden geladen op de Bromo. Dit laatste en het verdere niet genoemde materieel co"

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 348