32 het brood te bereiden, waarvoor de noodige voorbereidingen waren getroffen; voor de veldapotheek was eene zoodanige ruimte gereserveerd, dat alle te verrichten werkzaamheden daarin konden geschieden, zoolang geen behoorlijke opstelling aan den wal mogelijk zou zijn. Voor de verdeeling van de troepen en van het materieel over de schepen wordt verwezen naar de Bijlagen V en VI, terwijl als Bijlage VII is toegevoegd een „Staat van het aantal en de capaciteit der sloepen der voor de Bali-Expeditie ingehuurde schepen." Als toelichting op eerstgenoemde bijlagen diene, dat de be zettingscompagnie van Gianjar in den namiddag van den 5den September 1906 per stoomer „Van Swoll" in gewone dienst regeling van Batavia naar Soerabaja vertrok, aldaar debarkeerde en gehuisvest werd, om vervolgens den llden September 's namid dags met de overige troepen naar Bali te vertrekken. De „wenken voor colonne- en patrouille commandanten" (bijlage VIII) werden verstrekt aan de bataljons commandanten en de chefs der expeditionnaire wapens en diensten. Voor de observatiecompagnie te Boeleleng werd alsnog be paald, dat zij van af den löden September zou heschouwd worden als te zijn op „expeditie," waardoor den officieren en minderen van die afdeeling dezelfde inkomsten en andere voor- deelen werden verzekerd, als de overige expeditionnaire troepen- afdeelingen genoten. Vóór genoemd tijdstip was bedoelde com pagnie gerekend te zijn op „excursie." Op den lOden September 1906, des voormiddags om uur vertrokken de schepen, die de uit West-Java afkomstige expedi tionnaire troepen enz. naar het oorlogsterrein zouden overbrengen, van Tandjong-Priok, terwijl het schip dat van Soerabaja de reis zou aanvaarden, aldaar den llden September des namiddags om 5| uur het anker lichtte. Aan de oudste troepenofficieren aan boord van ieder transportschip, was onder verzegeld couvert, dat eerst na het verlaten van de havens mocht worden geopend, de bestemming van de schepen aangegeven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 352